Home Najdôležitejšie Federera odhovárali od chodenia so Slovenkou: Radili sme mu, aby Mirku nechal tak

Federera odhovárali od chodenia so Slovenkou: Radili sme mu, aby Mirku nechal tak

by Majo Malinovský
Roger Federer, Mirka Vavrinecová, dvojičky

BRATISLAVA – Švajčiarsky tenisový velikán Roger Federer (38) a Slovenka Mirka Vavrinecová (42) to je dnes už neodmysliteľné duo navždy patriace k sebe. Keby sa ale Roger pred 20 rokmi riadil radami iných, všetko mohlo byť úplne inak!

Príbeh plný lásky začal počas olympiády v austrálskom Sydney. Ako rýchlo sa ale začal, tak rýchlo mohol aj skončiť, ako pre švajčiarsky denník Blick s odstupom času prezradil bývalý tréner Federera Sven Groeneveld (54).

Od Mirky ho odhovárali

„Mal devätnásť rokov a bol totálne zaľúbený. Všetkých sa nás pýtal, či má začať randiť s Mirkou,“ začína zaujímavé spomínanie Groeneveld, ktorý bol toho času šéftrénerom švajčiarskej reprezentácie a jeho slovo teda malo značnú váhu i keď v tomto prípade pre Federera našťastie nie. “Radili sme mu, aby ju nechal tak. Chceli sme, aby si užil slobodu. Predpokladali sme, že to je správna cesta, aby sa mohol sústrediť viac na tenis, úprimne priznáva uznávaný holandský kouč.Ten ale po rokoch priznáva, že Federer spravil dobre, že iných nepočúvol a išiel za hlasom svojho srdca. “Nečakal som, že získa 20 grandslamových titulov. A ani to, že s Mirkou vychovajú štyri deti. Keď sa však obzriem späť, urobil dobre,” doplnil Groeneveld, podľa ktorého sa švajčiarskemu velikánovi práve po boku Slovenky podarilo zmeniť k lepšiemu: „Roger bol umelec s veľkou kreativitou. Niekedy to však preháňal s emóciami. Mirka ho naučila krotiť ich,“ uzavrel niekdajší kouč Ivanovičovej, Selešovej či Šarapovovej.

https://www.youtube.com/watch?v=DCnuD0MVAEQ

Poslúchol hlas svojho srdca

Švajčiarsky velikán našťastie poslúchol hlas svojho srdca a dnes má so Slovenkou dva páry dvojičiek: dievčatká Charlene Riva a Myla Rose a chlapcov Lenny a Leo.Mladomanželia Roger Federer a Mirka Vavrinecová v máji roku 2006 (Foto: TASR/AP – Jasper Juinen)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − twelve =