Home Najdôležitejšie FOTO Federer môže začať novú športovú kariéru: Futbalový klub poslal rekordérovi šialenú ponuku

FOTO Federer môže začať novú športovú kariéru: Futbalový klub poslal rekordérovi šialenú ponuku

by Majo Malinovský
Roger Federer

BAZILEJ – Švajčiarsky velikán Roger Federer (38) nie je len tenisovou ikonou, ale aj jednou z najslávnejších osôb svojej krajiny. Fenomenálny Švajčiar sa v roku 2019 stal vôbec prvým žijúcim občanom svojej krajiny, ktorý sa objavil na pamätných minciach. Teraz má možnosť opäť sa výrazne zapísať do histórie svojej krajiny.

Federer v mladíckom veku fandil švajčiarskemu FC Basel a mal veľmi blízko aj k futbalu. Teraz by si mohol zahrať za švajčiarsky celok z piatej ligy FC Villarepos, ktorý svetovú štvorku oslovil so šialeným prianím: “Naše prianie je trochu šialené: prijať vás! Zistili sme, že stále máte amatérsku licenciu, ktorú Concordia Basel deaktivovala,“ uviedol klubový prezident, ktorý zúfalo túži získať Federera do svojich radov, ale zároveň mu klub želá všetko dobré v jeho ďalšej tenisovej kariére.„O tejto myšlienke som už chvíľu hovoril, ale nikdy som nemal dosť času na jej uskutočnenie. Povedzme, že aktuálne obmedzenie mi umožnilo uskutočniť tento plán. Aj keď odmietne hrať za FCV, bolo by už nemožné uspieť vo vytváraní spojenia medzi Rogerom Federerom a FC Villareposom,” dodal predseda klubu Pierre Schouwey.Legendárny Federer, ktorý je rodákom z Bazileja, bol a stále je veľkým fanúšikom FC Basel a tento klub aj podporuje. FC Villarepos má pre velikána okamžite pripravené všetky potrebné registračné dokumenty a predseda klubu vyzýva Rogera pridať sa k tímu buď okamžite, alebo pokojne aj po skončení jeho tenisovej kariéry: “Pripojte sa k nám okamžite – alebo po skončení vašej tenisovej kariéry (dúfam, že tá bude dlho trvať),” uviedol.

Najmenší švajčiarsky klub nezaháľa, Federerovi tento týždeň poslal balíček s jeho dresom a žiadosťou o presun. Na klubovom tričku svieti symbolických “Federer 20”, čo poukazuje na rekordný počet získaných grandslamových titulov švajčiarskeho velikána. Klub je pripravený v prípade zisku ďalších cenných trofejí číslo dodatočne upraviť.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − 19 =