Home Najdôležitejšie Mama Djokoviča o krutých časoch a bezsenných nociach: Tisícky sponzorov odmietli jej syna Novaka

Mama Djokoviča o krutých časoch a bezsenných nociach: Tisícky sponzorov odmietli jej syna Novaka

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Dijana Djokovič

BELEHRAD – Pred nedávnom si matka srbskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča – Dijana posťažovala na to, aké muky prežívala pri strhujúcom wimbledonskom finále v minulom roku, keď Nole otočil už takmer prehratý zápas s Federerom. Teraz si zaspomínala na neľahké časy Djokovičovcov, kedy pred jej dnes slávnym synom Novakom zavreli dvere tisícky sponzorov.


Vyrastal v ťažkých podmienkach

Na rozdiel od najväčších rivalov Federera a Nadala bol Nole vychovávaný vo vojnovom regióne Srbska. Keď vyrastal, jeho rodina stála vo frontách na chlieb a mlieko. Aj keď nemali prostriedky na rozhadzovanie a častokrát treli biedu, investovali všetkú svoju nádej aj financie do premeny Novaka na profesionálneho hráča. Kým on sa snažil z juniorov dostať medzi profíkov, jeho rodičia márne hľadali sponzorov, ktorí by ho na jeho ceste podporili.

„Zobudila som sa každé ráno a nevedela som, ako pre nás kúpiť chlieb. V Srbsku sme nemali podporu. Mali sme veľa bezsenných nocí. Napĺňali ma obavy,“ zaspomínala si na neľahké časy Novakova matka Dijana.

Prosby o sponzorstvo boli márne

„Nemali sme na výber. Srdjan (Novakov otec) zaklopal na tisíce dverí, aby našiel sponzora. Hovoril s podnikateľmi o tom, či chcú investovať do spoločnosti Novak, ale nepočúvali ho. Škoda, dnes by zarobili milióny,“ pokračovala matka srbskej jednotky.Otec Noleho si požičal peniaze od nelegálnych obchodníkov

Kým vtedy rodičia márne prosili o sponzorstvo, dnes je ich syn Novak z hľadiska vyhratých peňazí najlepšie plateným hráčom na okruhu ATP. V roku 2016 sa Nole stal historicky prvým tenistom, ktorý vstúpil do klubu s viac ako 100 miliónovým tenisovým zárobkom.

V ťažkých časoch si otec Srdjan neváhal požičať peniaze od obchodníkov zapojených do nelegálnych aktivít a následné úrokové sadzby boli pre rodinu ďalšou obrovskou výzvou: “Srdjan si požičal peniaze od ľudí, ktorí nelegálne obchodujú. Samozrejme, že to chceli späť s veľkým navýšením. Stále sa to točilo v blúdnom krutu. Na splatenie dlhu si musel požičiavať peniaze znova a znova … Čím viac predajcovia cítili, ako naliehavo potrebujeme peniaze, tým viac zvýšili úrokovú sadzbu,“ spomína na hrozné časy mama Djokoviča.Rodičia srbského tenistu Novaka Djokoviča Srdjan a Dijana Djokovičovci (Foto: TASR/AP – Anja Niedringhaus)

Rodičia častokrát nemali ani na nájom

Rodičia srbskej tenisovej hviezdy pracovali v Kopaoniku v Srbsku. Ich plat častokrát nestačil ani na zaplatenie nájomného. Novakov otec so synom začal cestovať na tenisové turnaje, zatiaľ čo jeho matka zostala doma, pretože si nemohli dovoliť cestovné pre celú rodinu.

Pevné odhodlanie a idenie si za svojím cieľom, ale prinieslo ovocie a dnes je ich syn Novak svetovou jednotkou a ťažké časy Djokovičovcov sú už len trpkou minulosťou.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 5 =