Home Audio/video VIDEO Federer opäť ukázal svoju veľkosť: Krásne gesto velikána na Deň matiek zahrialo pri srdci

VIDEO Federer opäť ukázal svoju veľkosť: Krásne gesto velikána na Deň matiek zahrialo pri srdci

by Majo Malinovský

BAZILEJ – Rekordný 20-násobný grandslamový šampión Roger Federer si stále získava srdcia ľudí tak na kurte ako aj mimo neho. Len pred niekoľkými mesiacmi osobným stretnutím splnil životný sen 107-ročnej fanúšičke z Argentíny a teraz pri príležitosti Dňa matiek švajčiarsky fenomén opäť ukázal svoju veľkosť.


Christianne Calderon je zdravotná sestra, ktorá pracuje na klinike v Presbyteriánskej nemocnici v New Yorku. Presne na Deň matiek sa taktiež mama dvoch detí objavila v rozhovore pre ESPN, kde priblížila každodenný boj zoči voči s pandémiou nového typu koronavírusu, ktorá najviac zo všetkých krajín sveta zasiahla práve USA.

Veľká tenisová fanúšička sa denno denne snaží pomáhať zachraňovať životy pri liečbe pacientov bojujúcich s novým typom koronavírusu, ktorý v USA pripravil o život už takmer 85 tisíc ľudí. “Nechcem prehrať. A v nemocničnom prostredí počas pandémie je víťazstvom prepustenie pacienta z JIS,” uviedla veľká bojovníčka, keď tu zrazu…Uprostred rozhovoru sa z ničoho nič objavila na obrazovke švajčiarska legenda Roger Federer a velikánovo ahoj venované Calderon ju okamžite rozrušilo. “Trasiem sa,” úprimne priznala od dojatia sa chvejúca sestra.

Aktuálna svetová štvorka sa pri rozhovore neobjavila náhodou. Federer prišiel na Deň matiek odovzdať veľkej bojovníčke úprimnú správu, ktorá by potešila a dojala každého. “Ľudia si myslia, že sme športovci, superhrdinovia, ale my si myslíme to isté o niekom, ako ste vy Christianne. Ste hrdinka, pretože naozaj zachraňujete skutočné životy,“ zakončil krásne prianie Roger, ktoré sestru zaručene zahrialo pri srdci.

Federer pred nedávnom ukázal štedrosť, keď opäť využil svoje finančné zdroje na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Švajčiarsky velikán venoval milión dolárov na pomoc Afrike.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 − 7 =