Home Správy Lacko do 2. kola challengeru v Surbitone

Lacko do 2. kola challengeru v Surbitone

SURBITON – Piaty nasadený Lukáš Lacko si poradil v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger v anglickom Surbitone (127 000 EUR, tráva vonku) s Američanom Dennisom Novikom po setoch 4:6, 6:1, 7:5.

Úvodné dejstvo zvládol lepšie výborne servujúci americký tenista. Za stavu 2:2 premenil svoj jediný brejkbal a zvládol aj dramatickú koncovku. Lukáš v nej odvrátil dva setbaly, sám mal tri šance vyrovnať ribrejkom na 5:5, ale napokon si súper podanie udržal.

V druhom sete piešťanský rodák výrazne zlepšil riterny. Po dvoch brejkoch sa odpútal do vedenia 5:0. Následne síce nevyužil na príjme setbal, ale pri vlastnom servise sa blysol čistou hrou.

V rozhodujúcej časti sa na prvý brejkbal čakalo do stavu 4:4. Vtedy Američana opustilo prvé podanie a napokon daroval slovenskému tenistovi brejk dvomi dvojchybami. Po zmene strán prišlo nečakané zaváhanie, ktoré však nasadená päťka okamžite napravila a vyhla sa nevyspytateľnej skrátenej hre. V 12. geme nevyužil rodák z Moskvy dve šance na ribrejk.