Home Najdôležitejšie Fantázia v Petrohrade – Kužmová si zahrá o prvý WTA titul

Fantázia v Petrohrade – Kužmová si zahrá o prvý WTA titul

PETROHRAD – Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou si poradili v semifinále štvorhry na WTA Premier turnaji v ruskom Petrohrade (823 000 USD, tvrdý povrch v hale) s belgickým párom Kirsten Flipkensová/Alison van Uytvancková po setoch 6:4, 2:6, 10:7.

Prvý set otvorili lepšie Kužmová s Kalinskou. Za stavu 2:0 však nevyužili dva brejkbaly a súperky o pár minút otočili na 4:3. Záver patril slovensko-ruskej dvojici, ktorá rozhodla brejkom na 5:4.

Druhé dejstvo začali lepšie Belgičanky. Rýchlo sa odpútali do vedenia 3:0, v ďalšom priebehu nečelili žiadnemu brejkbalu a vyrovnanie si nenechali ujsť. V ôsmom geme premenili na príjme hneď prvý setbal.

O víťazkách musel rozhodovať supertajbrejk. Viki a jej deblová partnerka v ňom ani raz neprehrávali, za stavu 9:7 premenili na riterne v poradí tretí mečbal.

• Kužmová s Kalinskou získali celkovo o 5 fiftínov menej
  • Slovenka sa posunie v pondelok prvýkrát do top 100 deblového rebríčka

Pre Viktóriu Kužmovú pôjde o prvé finále na hlavnom okruhu. Spolu s partnerkou v ňom v nedeľu narazia buď na ruský tandem Margarita Gasparianová/Jekaterina Makarovová alebo na Španielku Laru Arruabarrenovú s Ruskou Alexandrou Panovovou.