Home Najdôležitejšie Kližan ovládol challenger v Indian Wells

Kližan ovládol challenger v Indian Wells

by redakcia tenisovysvet.sk

INDIAN WELLS – Martin Kližan si vo finálovom zápase na challengeri v Indian Wells (150 000 USD +H, tvrdý povrch vonku) poradil s Darianom Kingom za 69 minút 6:3, 6:3.

Finálový súboj dvoch nenasadených hráčov začal lepšie rodák z Barbadosu, ktorý sa ujal rýchleho vedenia 3:1. Od tej chvíle však dianie v prvom sete vzal pevne do rúk Kližan a piatimi víťaznými hrami za sebou set otočil.

V druhom sete diváci videli od stavu 2:2 tri prelomené podania za sebou, pričom dve z nich si na svoje konto pripísal Kližan. Za stavu 5:3 získal ešte jeden brejk a mohol sa tak radovať z hladkého víťazstva 6:3, 6:3 a zisku titulu.