Home Správy Fognini víťazom turnaja v Sao Paule

Fognini víťazom turnaja v Sao Paule

by Dominika Mikušiaková

SAO PAULO – Druhý nasadený Fabio Fognini zvíťazil vo finále turnaja v Sao Paule (582 870 USD, antuka vonku) nad nenasadeným Nicolásom Jarrym po setoch 1:6, 6:1, 6:4.

Jarry vstúpil do svojho prvého finále na hlavnom okruhu vo veľkom štýle. V prvých troch gemoch zápasu nestratil ani fiftín, napokon set ovládol jednoznačným pomerom 6:1.

V druhom sete sa skúsený Talian skoncentroval, obmedzil počet nevynútených chýb a po skóre 6:1 si vynútil tretí set.

Do rozhodujúcej časti vstúpil lepšie taliansky tenista, keď sa ujal vedenia 2:0. Čiľan po vyrovnaní na 2:2 priebeh ešte zdramatizoval, na výhru to však nestačilo. Rozhodujúci bol Fogniniho brejk v siedmom geme, Talian si už následne zápas postrážil.