Home Najdôležitejšie Kapitánka Talianska vysvetlila nečakané zmeny v nominácii na sobotu: Som veľmi rada, že nám v Bratislave vyšla odplata

Kapitánka Talianska vysvetlila nečakané zmeny v nominácii na sobotu: Som veľmi rada, že nám v Bratislave vyšla odplata

by Majo Malinovský
Taliansko, Pohár Billie Jean Kingovej

BRATISLAVA – Tathiane Garbinovej po víťazstve talianskych tenistiek nad Slovenskom v kvalifikačnom dueli Pohára Billie-Jean Kingovej spadol kameň zo srdca.


Kapitánka hosťujúceho tímu v rozhovore priznala, že v sobotu mala v bratislavskom NTC malú dušičku a na lavičke zostarla o niekoľko rokov. Jej zverenky totiž takmer prehrali zápas, v ktorom po úvodnom dni viedli 2:0.

Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou napokon v rozhodujúcom sete štvorhry otočili z 3:5 a Talianky postúpili na finálový turnaj. Garbinovú potešilo, že jej tímu vyšla odplata za prehru 2:3 vo Forli v roku 2017.

Vyšla im odplata

“V tom zápase som debutovala vo funkcii kapitánky a prehru som ťažko znášala. Som veľmi rada, že nám v Bratislave vyšla vendetta. Sobota sa pre nás začala veľmi zle. Camila Giorgiová totiž pre zranenie kolena nemohla nastúpiť a musela som to celé úplne pomeniť. Na tretiu dvojhru som poslala na kurt Jasmine Paoliniovú, na štvrtú Elisabettu Cocciarettovú a Martinu Trevisanovú som si ušetrila na štvorhru,” rozhovorila sa Garbinová o peripetiách s nomináciou na sobotňajšie duely.Vo štvorhre Talianky čelili Viktórii Hrunčákovej s Terezou Mihalíkovou, ktoré na turnajoch WTA hrávajú pravidelne debla a v rebríčku sú oveľa vyššie ako Trevisanová s Cocciarettovou. Na kurte to však nebolo vidieť.

Skvelý obrat Talianok

“Na dievčatá som veľmi hrdá. Ukázali všetkým, čo pre nich znamená hrať za azúrové farby v tímových súťažiach. Martina podala neuveriteľný výkon a postupne strhla aj Elisabettu. V závere boli obe ako v tranze a podaril sa im skvelý obrat.”

Pred žrebom finálového turnaja Garbinová nemá žiadne špeciálne želanie: “Potešilo by ma, keby sme dostali súperky, cez ktorých sa dá postúpiť zo základnej skupiny do semifinále. Mojou výhodou je, že mám široký káder. Všetkých päť hráčok, ktoré boli v Bratislave, je v prvej svetovej stovke, majú potenciál sa naďalej zlepšovať a to je veľmi pozitívny signál.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 − two =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy