Home Audio/video VIDEO Slovensko malo historický obrat na dosah: Hrunčáková s Mihalíkovou podávali na víťazstvo, ale posledný krok nezvládli

VIDEO Slovensko malo historický obrat na dosah: Hrunčáková s Mihalíkovou podávali na víťazstvo, ale posledný krok nezvládli

by Majo Malinovský
Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko

BRATISLAVA – Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v bratislavskom NTC s Talianskom 2:3.


O rozhodujúci tretí bod pre talianske farby sa postarali Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou, ktoré v záverečnej štvorhre zdolali pár Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková 6:4, 4:6, 7:5.

Slovenský tandem začal dobre a po rýchlom brejku viedol 3:1. Talianky však vyrovnali na 3:3 a v koncovke setu slávili úspech, keď v desiatom geme po druhý raz zobrali Hrunčákovej podanie. Líderkou talianskeho dua bola Trevisanová, ktorá robila Slovenkám problémy ľaváckym servisom a vo výmenách dokázala toho veľa vybehať.V druhom sete sa Hrunčáková s Mihalíkovou zlepšili na returne, za stavu 3:3 Talianky brejkli pri podaní Cocciarettovej a vynútili si rozhodujúce dejstvo.

Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko
Viktória Hrunčáková a Tereza Mihalíková počas štvorhry proti Taliansku (Foto: TASR – Jaroslav Novák)

V ňom vďaka brejku v Tildenovom geme odskočili súperkám na 5:3, no Talianky získali v ďalších minútach štyri gemy za sebou a postúpili na finálový turnaj. Vzájomnú bilanciu so Slovenkami upravili na 1:2. Slovenský tím čaká v septembri baráž o udržanie sa vo svetovej skupine.

kvalifikačný duel Pohára Billie-Jean Kingovej:

Slovensko – Taliansko 2:3
Anna Karolína Schmiedlová – Camila Giorgiová 2:6, 3:6
Viktória Hrunčáková – Martina Trevisanová 6:7 (9), 3:6
Anna Karolína Schmiedlová – Jasmine Paoliniová 6:1, 4:6, 6:4
Hrunčáková – Eliabetta Cocciarettová 6:3, 7:6 (2)
Hrunčáková, Tereza Mihalíková – Trevisanová, Cocciarettová 4:6, 6:4, 5:7

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − 12 =

2 komentáre

dzowo2 15 apríla, 2023 - 8:21 pm

Možno pre niekoho prekvapujúce, že najslabšou hráčkou na dvorci bola Miháliková. Predviedla viacero netaktických až nelogických riešení situácií a nevyužila viaceré jasné lopty na zakončenie výmen.

Akože sa “špecializovať” medzi ženami len na štvorhru a v tak mladom veku čosi napovedá a zjavne to veľa neznamená – Talianky s rankingom o 200-300 miest horším boli neporovnateľne lepšie.

Kužmová navyše po ťažkej dvojhre to jednoducho pri možno 30 Mihálikovej kiksoch sama nedala, aj keď chýbalo málo…

Reply
Kamil 16 apríla, 2023 - 9:53 am

Opäť sa prejavil frustrovaný slovenský “fanúšik”, odborník na tenis.

Reply