Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko
Viktória Hrunčáková a Tereza Mihalíková počas štvorhry proti Taliansku (Foto: TASR - Jaroslav Novák)

V šatni Slovenska zavládlo absolútne ticho: Táto prehra bude ešte veľmi dlho bolieť

BRATISLAVA – Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v bratislavskom NTC s Talianskom 2:3.


O rozhodujúci tretí bod pre talianske farby sa postarali Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou, ktoré v záverečnej štvorhre zdolali pár Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková 6:4, 4:6, 7:5.

Mihalíková napriek stavu 0:2 po prvom dni dúfala, že sa v sobotu dostane na kurt. “Viacerí ľudia boli prekvapení, že sme to dotiahli do debla, po piatku to nevyzeralo ružovo. Baby brutálne zamakali, Kaja a Viki vo dvojhrách skvele zabojovali. Aj keď sme vo štvorhre prehrali prvý set, stále sme verili, že môžeme vyhrať. Pre Viki to bolo fyzicky veľmi náročné. Táto prehra bolí, rozhodlo pár loptičiek. Všetci sme sa chceli dostať na finálový turnaj.”

Mohli dosiahnuť niečo výnimočné

Slovenský kapitán Matej Lipták priznal, že po tesnej prehre zavládlo v slovenskej šatni ticho. “Tridsať minút nikto nepovedal ani slovo, to hovorí za všetko. Táto prehra bude ešte veľmi dlho bolieť. Boli sme veľmi blízko niečoho výnimočného, ešte nikdy sa nám v Pohári Billie-Jean Kingovej alebo Davisovom pohári nepodarilo otočiť z 0:2 po prvom dni. Sme hrdí, že sme spojili fanúšikov, takáto atmosféra v NTC už dlho nebola. Ďakujem babám i celému realizačnému tímu. Urobili sme maximum pre víťazstvo, chýbala tomu už len bodka.”Talianska kapitánka zažívala rušné chvíle

Talianska kapitánka Tathiana Garbinová prežívala na lavičke krušné chvíle. “Dnešný deň sa začal pre nás komplikáciou. Camila Giorgiová mala bolesti v kolene a nemohla nastúpiť proti Hrunčákovej. Rozhodla som sa pošetriť Trevisanovú do štvorhry. Martina odohrala neuveriteľného debla, s Elisabettou Cocciarettovou dali do toho srdce a ukázali, čo pre nich znamená hrať za Taliansko.”

Trevisanová označila štvorhru za mimoriadne náročnú. “Slovenky boli favoritky. Sú to kvalitné deblistky a veľmi dobre podávali. Snažila som sa stále usmievať a vyžarovať pozitívnu energiu, zápas som si naozaj užívala. S Elisabettou sme sa neustále povzbudzovali, nepanikárili sme ani za stavu 3:5 v treťom sete. Povedali sme si, že pôjdeme loptičku za loptičkou a vyšlo to.”

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + 8 =