Holger Rune, Novak Djokovič
Novak Djokovič a Holger Rune s trofejami (Foto: TASR/AP - Thibault Camus)

Holger Rune prezradil, ako by mohla vyzerať nová Veľká trojka

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič. Legendy nazývané aj Big Three, teda Veľká trojka. Holger Rune má predstavu, kto ich môže nahradiť a ako bude vyzerať nová Veľká trojka.


Roger Federer už skončil. Rafael Nadal podľa všetkého tiež nebude už dlho medzi aktívnymi hráčmi. Zostáva len Novak Djokovič. Veľká trojka pomaly odchádza z výslnia.

Kto môže vytvoriť novú Veľkú trojku spomedzi mladíkov nastupujúcej generácie? Dán Holger Rune, ktorý koncom apríla oslávi 20. narodeniny, má jasnú predstavu.

„Dúfam, že jedným z tejto trojice budem ja,“ vyhlásil Rune pre talianske noviny La Gazzetta dello Sport. „Potom Alcaraz, ktorý už ukázal, že vie ako vyhrať grandslamové turnaje. A napokon Sinner. Má neuveriteľný prístup. Vyzerá, ako by bol na tour celý život, ale má len 21 rokov a zakaždým keď hrá, ukazuje zlepšenie,“ pochválil Rune dvojicu konkurentov.

Samotný Rune tvrdo pracuje na tom, aby sa neustále zlepšoval a posúval sa na novú úroveň. „Veľmi tvrdo pracujem, ale tiež si myslím, že je veľmi dôležité naozaj sa chcieť zlepšovať, vidieť, že práca sa vypláca a užívať si to. Milujem tenis tak veľmi, že chcem byť dokonalý. Aj keď viem, že nemôžem byť, ale to je tá vzrušujúca súčasť toho, že sa môžem vždy zlepšovať. Nie sú žiadne limity a z toho som nadšený.“

Španiel Carlos Alcaraz má 19 rokov a je svetová jednotka. Aktuálne ťahá víťaznú sériu 9 zápasov. Má šancu získať Sunshine Double, pretože vyhral titul v Indian Wells a v Miami už je vo štvrťfinále.

Talian Jannik Sinner má 21 rokov a figuruje na 11. pozícii svetového rebríčka ATP. Tento rok vyhral devätnásť z 23 zápasov. Bol v semifinále na turnaji v Indian Wells a v Miami sa bez straty setu dostal do štvrťfinále.

Dán Holger Rune je na poste svetovej osmičky, v Miami mu v osemfinále vystavil stopku Američan Taylor Fritz.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Cameron Norrie, ATP Rím

Norrie sa vyjadril ku kritike Djokoviča za správanie v Ríme: Chcel som vyhrať

PARÍŽ – Britský tenista Cameron Norrie odmieta tvrdenia Srba Novaka Djokoviča o jeho nešportovom správaní …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × four =