Home Správy Gombos ukončil slovenskú mizériu a v kvalifikácii Wimbledonu postúpil do 2. kola

by Tomáš Tomeček

LONDÝN – Norbert Gombos zdolal v 1. kole kvalifikácie grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) Čecha Zdeňka Kolářa hladko 6:1, 6:3.

Norbi vstúpil do zápasu excelentne. Na riterne sa dostal k dvom príležitostiam na zisk gemu a šancu premenil. V nastúpenom trende pokračoval a súperovi vzal aj tretí gem. Po 13 minútach viedol 4:0 a nepripúšťal žiadne komplikácie. Kolář získal len jediný gem. Po 20 minútach bol prvý set minulosťou, Gombos na záver exceloval na príjme a premenil prvý setbal.

V druhom dejstve sa Čech osmelil a v treťom geme sa dostal k dvom brejkbalom. Slovák si podanie nenechal vziať. Hra sa vyrovnala, Noro sa dostal k ďalšej šanci na odskočenie od súpera v maratónskej ôsmej hre. Podarilo sa mu využiť druhý brejkbal. Zápas ukončil na podaní.

• Gombos mal v prvom sete 100 % úspešnosť po prvom podaní (9/9)
  • mal 67 % úspešnosť pri premieňaní brejkbalov (4/6)
  • z 28 úspešných prvých podaní premenil na fiftín 25

V 2. kole kvalifikácie narazí zverenec Tibora Tótha na Austrálčana Jasona Kublera, ktorý dnes poradil s druhým nasadeným Švajčiarom Henrim Laaksonem. Ďalší traja Slováci, Lukáš Lacko, Filip Horanský a Andrej Martin, dnes v 1. kole eliminácie neuspeli.