Home Správy Lacko skončil na Wimbledone už v 1. kole kvalifikácie

Lacko skončil na Wimbledone už v 1. kole kvalifikácie

by Tomáš Tomeček
Lukáš Lacko

LONDÝN – Lukáš Lacko prehral v 1. kole kvalifikácie grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) s Indom Ramkumarom Ramanathanom 3:6, 2:6.

V úvode prvého setu si hráči podržali podania, v tretej a štvrtej hre však stratil Lacko osem loptičiek za sebou a Ind sa dostal do pohodlného náskoku 3:1. Vďaka stabilnému výkonu na servise nedovolil nášmu reprezentantovi pomýšľať na ribrejk. Naopak, sám ďalej atakoval Lukášove podania. Set získal na príjme, keď využil prvý setbal v deviatej hre.

V druhom dejstve sa rodák z Piešťan pokúsil prebrať iniciatívu a v treťom geme sa na riterne dostal dvakrát na zhodu, súper si však podanie udržal. Lukáš následne odvrátil stratu servisu. V šiestom geme už toľko šťastia nemal, na servise získal jediný fiftín. Ind ukončil zápas na príjme, premenil druhý mečbal a po 60 minútach postúpil ďalej.