Home Správy Martin dosníval o hlavnej súťaži Wimbledonu v 1. kole kvalifikácie

Martin dosníval o hlavnej súťaži Wimbledonu v 1. kole kvalifikácie

LONDÝN – Dvadsiaty nasadený Andrej Martin nestačil v 1. kole kvalifikácie grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) na britskú voľnú kartu Liama Broadyho po setoch 3:6, 1:6.

Bratislavský rodák vstúpil do stretnutia optimálne – brejkom. O výhodu okamžite prišiel a iniciatívu postupne preberal jeho britský súper. O svojom víťazstve v prvom sete rozhodol úspechom na príjme za stavu 4:3.

Na začiatku druhého dejstva stratil podanie pre zmenu Andrej. Vzápätí nevyužil dve šance na vyrovnanie a Broady už ďalšie komplikácie nedopustil. V treťom geme pridal brejkovú poistku, v koncovke pustil bratislavskému rodákovi jedinú hru za stavu 4:0

• Martin prehral na tráve už 9 zápasov za sebou
  • po svojom 1. podaní dnes zvládol len polovicu výmen
  • dopustil sa 26 nevynútených chýb pri 11 víťazných úderoch
  • Broady mal o 5 víťazných úderov viac a o 5 nevynútených chýb menej

Slovenský tenis má dnes na kurtoch v Roehamptone mizernú bilanciu. Prvé eliminačné kolo nezvládli ani Filip Horanský a Lukáš Lacko, ktorí rovnako nezískali ani set.