Home Správy Horanský nezaknihoval premiérové víťazstvo v kvalifikácii Wimbledonu

Horanský nezaknihoval premiérové víťazstvo v kvalifikácii Wimbledonu

LONDÝN – Filip Horanský prehral v 1. kole kvalifikácie grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) s 21. nasadeným Španielom Pedrom Martínezom Porterom 4:6, 4:6.

Na začiatku zápasu sa Slovák dostal na svojom úvodnom podaní do problémov. Tie vyústili v dva brejkbaly súpera. Španiel nezaváhal. Horanský reagoval obdobným spôsobom vo štvrtom geme. Podanie bolo pre oboch hráčov skôr trápením ako výhodou. Bol to Martínez Portero, kto za stavu 2:2 udrel na príjme, vzápätí odvrátil ďalšie možnosti Horanského na brejk a ujal sa kľúčového vedenia 4:2. Od siedmej hry sme už žiadny brejk nevideli. Rodák z Alziry ukončil prvý set v desiatej hre – využil prvý setbal.

Aj v druhom sete začínal na servise Horanský, tentoraz bol úspešnejší. Španiel tiež nechcel dopustiť stratu servisu a výsledkom zlepšenej hry bola absencia brejkbalových možností až do siedmej hry, keď si vybral na podaní slabšiu chvíľu Slovák a súper využil hneď prvú ponúknutú príležitosť. Filip sa ešte dvakrát pokúsil o ribrejk, najskôr sa nedokázal dostať cez zhodu, v desiatom geme premárnil štyri príležitosti na návrat do zápasu.