Home BTZ FOTO Kopa zábavy aj pomoc dobrej veci: Kližan, Martin aj Hončová rozdávali radosť v Kysuckom Novom Meste

FOTO Kopa zábavy aj pomoc dobrej veci: Kližan, Martin aj Hončová rozdávali radosť v Kysuckom Novom Meste

by Igor Uher
Martin Kližan

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – Druhý ročník turnaja tenisových amatérov a športových osobností prilákal do areálu v Kysuckom Novom Meste množstvo zvučných mien na čele s bývalým úspešným tenistom Martinom Kližanom, bývalým futbalovým reprezentantom Jánom Ďuricom, či súčasným trénerom žilinských hokejistov Kanaďanom Jarrodom Skaldem. Charitatívny podtón sa opäť vydaril, keď vyzbieraná suma 2700 eur putovala na dobrú vec.


Vyzbierané peniaze poputovali na dobrú vec
Vyzbierané peniaze poputovali na dobrú vec

Signál pre nezištnú pomoc

Organizátori dokázali po minuloročnej premiére prilákať zaujímavé osobnosti zo sveta športu a počas uplynulej soboty sa na dolných Kysuciach skĺbilo čaro športového zážitku a nezištnej pomoci.

“Oproti minulému roku sme akciu posunuli ešte na vyšší level. Dokonale vyšlo počasie, prišli skvelí ľudia a cítili sa výborne. Koncept turnaja nastavený na výber tenisového amatéra s osobnosťou sa ukazuje ako správna vec. Počas celého dňa si každý príde na svoje, pričom všetci sa cítia ako jedna veľká športová rodina,“ povedal jeden z organizátorov Matej Krško.

Ten spoločne so svojim tímom pripravil veľkolepý deň s jediným cieľom. “Chceli sme hlavne pomôcť dobrej veci, nakoniec sme vyzbierali krásnu sumu a verím, že pomôže ľuďom, ktorí možno nemajú toľko šťastia ako my. Týmto turnajom chceme vyslať signál nielen do Žiliny a okolia, že je prirodzené a zároveň krásne pomáhať druhým. Kiež by sme do budúcnosti inšpirovali ostatných,“ dodal Krško.

Charitatívny rozmer bohatej tomboly, v ktorej bolo 40 cien, mal za následok, že sa vyzbierala konečná suma 2700 eur a tá putovala na oddelenie traumatológie Žilinskej nemocnice i pre malú bojovníčku Karinku z Kysuckého Lieskovca.Notárom tomboly Ján Ďurica

Ján Ďurica
Nadšený Ján Ďurica prisľúbil účasť aj budúci rok

Zo športových osobností prístupom, humorom a neskutočnou pohodou vyčnieval niekdajší futbalový reprezentant Ján Ďurica. “Dlho som sa tak dobre nezabavil medzi skvelými ľuďmi. Po tenisovej stránke sme s partnerom na kurte boli najslabší, úroveň našich protihráčov bola na vysokej úrovni, ale sprievodný program nemal chybu. Počas tomboly som si vyskúšal rolu notára i zabávača. Mňa najviac fascinovali úprimné úsmevy, keď deti vyhrali pekné dresy. Môžem už teraz s istotou sľúbiť, že o rok prídem znova,“ uviedol nadšene Ďurica.

Extenista a bývalá svetová 24. Martin Kližan ako aj Andrej Martin ukázali pekné tenisové momenty a umenie, no to nebolo pre nich to najpodstatnejšie. “Síce som neprešiel cez štvrťfinále, no zábava to bola neskutočná. Klobúk dole pred výkonmi amatérov. Niektoré zápasy boli zaujímavé na sledovanie,“ uviedol Kližan.

Andrej Martin

Zo športových osobností sa na turnaji predstavili hokejisti František Skladaný, Dávid Ružička, Ondrej Rusnák a svojou prítomnosťou poctil turnaj kanadský tréner žilinských vlkov Jarrod Skalde s manželkou: “Mal som zážitok, lebo viem, čo je ten váš guláš. Bol výborný. Viete sa dobre zabávať, usmievať a byť šťastní. Ďakujeme, že sme mohli s vami stráviť tento krásny deň.“Titul do Bratislavy

V turnajovom pavúku sa predstavilo 14 párov, z ktorých si titul uchmatla dvojica Vladimír Benkovský/Matej Dobrý. “Hralo sa nám dobre, nebolo to nič jednoduché, lebo sme museli zvládnuť osem zápasov za deň. Bola to skvelá zábavná jazda, vďaka,“ uviedol jeden z víťazov Vladimír Benkovský.

Druhé miesto obsadil pár Vladimír Mikolaj/Róbert Lopušan a tretí skončili Lukáš Kysucký/Radovan Šabata. Najbojovnejším párom bola dvojica Miroslav Matiašovský/Michaela Hončová, pričom ich zápasy lákali najviac fanúšikov.

“Ja na tomto turnaji nechám každý rok srdce, bojovnú povahu mám v krvi a som rád, že som si mohol zahrať tento rok s tak šarmantnou a inteligentnou tenistkou,“ vystrúhal poklonu spoluhráčke Miroslav Matiašovský z Rajeckých Teplíc.

Michaela Hončová v akcii

Zdroj: ts – Igor Uher

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 − 9 =