Home Australian Open Federer po prehre s Djokovičom: „Mal som trojpercentnú šancu vyhrať“

Federer po prehre s Djokovičom: „Mal som trojpercentnú šancu vyhrať“

by Michal Pokrivka
Roger Federer

MELBOURNE – Švajčiar Roger Federer po vypadnutí v semifinále Australian Open priznal, že šanca zdolať Srba Novaka Djokoviča bola v rovine teórie.

„Dnes bolo hrozné prejsť si tým. Pekný bol nástup na kurt, rozlúčka a na všetko medzi tým treba zabudnúť. Vedel som, že mám trojpercentnú šancu vyhrať. Treba to však skúsiť, nikdy neviete, čo sa stane. Ale len čo vidíte, že to, čo fungovalo, fungovať prestáva, je to zložité,“ uviedol na tlačovej konferencii Federer citovaný portálom UBI Tennis.

Už od štvrťfinále proti Američanovi Tennysovi Sandgrenovi trápia bazilejského rodáka problémy so slabinami. Prioritou je preto byť čím skôr stopercentne fit: „Samozrejme, chcem byť schopný trénovať znova na 100 percent a pripraviť sa na Dubaj (hrá sa od 17. februára, pozn. red.). Teraz sú to však len úvahy. Som šťastný, že sa necítim horšie ako na začiatku zápasu. To je povzbudivé.“„Nikdy neviete, čo prinesie budúcnosť. Predovšetkým v mojom veku. Úprimne, som šťastný, ako sa teraz cítim. Mám za sebou dobrý tréningový blok a nemám žiadne plány odísť do dôchodku. Uvidíme, ako to tento rok pôjde, ako na tom bude rodina. Od toho bude všetko závisieť. Samozrejme, dúfam, že sa sem vrátim,“ dodal legendárny Švajčiar.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 + 1 =