Home Australian Open Federer prežil sedem mečbalov a postúpil do semifinále Australian Open

Federer prežil sedem mečbalov a postúpil do semifinále Australian Open

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Tretí nasadený Švajčiar Roger Federer zdolal vo štvrťfinále grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) Američana Tennysa Sandgrena 6:3, 2:6, 2:6, 7:6(8), 6:3.

Švajčiarky favorit síce v úvodných dvoch hrách na príjme premrhal celkovo päť brejkbalov, ale za stavu 3:2 pri šiestej šanci nezaváhal. V rámci prvého setu to bolo rozhodujúce. Rutinný výkon na podaní ho priviedol zakrátko k víťazstvu 6:3.

V druhom dejstve sa karta obrátila. Sandgren sa zbavil nervozity, zvýšil zapojenie prvého servisu a razom to bol on, kto na kurte dominoval. Rýchlo si vypracoval proti čoraz nepresnejšiemu súperovi náskok 3:0 a v ôsmom geme spečatil na riterne vyrovnanie – 6:2.

Do tretej časti vstúpil Federer veľmi nepresvedčivo. Nabral manko 0:2, následne zahodil tri brejkbaly za sebou a pri rozdiele troch gemov zamieril do šatne na ošetrenie. Ani pauza nezmenila rozloženie síl na kurte. Američan bol lepší vo všetkých herných činnostiach a v ôsmej hre premenil na príjme vďaka pokazenému bekhendu svetovej trojky v poradí šiesty setbal.Vo štvrtom sete bol bazilejský rodák neškodný na riterne. V kľúčových chvíľach však dokázal vytiahnuť kvalitné podanie, čo ho držalo v zápase. Pri manku 4:5 sa ocitol na pokraji vyradenia, no vďaka trom chybám protivníka vymazal tri mečbaly. Vzápätí sám nepremenil dôležitý brejkbal a o chvíľu sa dostala k slovu skrátená hra. „Fedex“ v nej zvládol skóre 3:6, celkovo odolal štyrom mečbalom a po víťazstve 10:8 si vynútil piate dejstvo.

Na jeho začiatku premrhal dva brejkbaly na 2:0. Jeho reč tela však bola s pribúdajúcim časom čoraz pozitívnejšia a v šiestom geme sa už úspechu na riterne dočkal – 4:2. Koncovku skúsene kontroloval.

Zaujalo nás:

  • Sandgren prehral prvý päťsetový zápas kariéry (bilancia 4:1)
  • na esá dominoval v pomere 27:5
  • Federer vyrovnal svoje maximum, po 7 odvrátených mečbaloch zvíťazil aj v roku 2003 v Cincinnati nad Austrálčanom Scottom Draperom
  • využil len 2 z 13 brejkbalov

O prvé melbournské finále od svojho triumfu v roku 2018 zabojuje ikonický Švajčiar proti turnajovej dvojke Novakovi Djokovičovi zo Srbska alebo 32. nasadenému Kanaďanovi Milošovi Raoničovi.

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Federer po prehre s Djokovičom: „Mal som trojpercentnú šancu vyhrať“ 30 januára, 2020 - 6:36 pm

[…] od štvrťfinále proti Američanovi Tennysovi Sandgrenovi trápia bazilejského rodáka problémy so slabinami. Prioritou je preto byť čím skôr […]

Reply

Leave a Comment

nine − five =