Home Najdôležitejšie Do súťažného diania sa vrátiť zatiaľ neplánuje: Bývalá 21. hráčka sveta urobila zásadný krok

Do súťažného diania sa vrátiť zatiaľ neplánuje: Bývalá 21. hráčka sveta urobila zásadný krok

by Roderik Pastier
Amanda Anisimovová

FLORIDA – Dvadsaťjedenročná americká tenistka a bývalá 21. hráčka sveta Amanda Anisimovová v najbližšej dobe rozhodne neplánuje reštartovať svoju kariéru. Hráčka, ktorá si kvôli vyhoreniu vzala v máji bližšie nešpecifikovanú prestávku od profesionálneho tenisu, nastúpila na univerzitu Nova Southeastern University (NSU) na Floride.


Bol to veľký šok, keď Anisimovová v máji oznámila, že s tenisom na bližšie nešpecifikované obdobie končí. Víťazka dvoch turnajov WTA, ktorá to dotiahla až na 21. miesto sveta, už nápor života profesionálneho športovca nezvládala.

„Už od leta 2022 bojujem s mojím mentálnym zdravím a pocitom vyhorenia,“ zverila sa vtedy na Instagrame Anisimovová. „Účasť na turnajoch sa pre mňa stala neúnosnou. Teraz je pre mňa prioritou moje psychické zdravie, od tenisu si na nejakú chvíľu odpočiniem,“ dodala.

Táto prestávka ale bude dlhšia, než mnohí jej priaznivci očakávali. Tento týždeň sa totiž Anisimovová na Instagrame pochválila fotografiami z floridskej NSU, kde nastúpila ako študentka. Tenisu, či inému športovému odvetviu, by sa mohla ďalej venovať v rámci univerzitných súťaží.Popri dvoch tituloch na okruhu WTA sa medzi najväčšie tenisové úspechy Anisimovovej radí aj semifinále Roland Garros z roku 2019 či štvrťfinále vo Wimbledone 2022. Tento rok odohrala sedem turnajov, na ktorých si pripísala len tri výhry a hneď osem porážok.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 − six =