Home Najdôležitejšie DJOKOVID-19 pod paľbou kritiky: Veľavravné FOTO karikatúry svetovej jednotky

DJOKOVID-19 pod paľbou kritiky: Veľavravné FOTO karikatúry svetovej jednotky

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

BRATISLAVA – Po infikovaní viacerých tenisových hviezd a ich blízkych osôb sa na hlavu taktiež nakazenej srbskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča zosypala lavína kritiky.


Jeden z organizátorov podujatia Adria Tour, na ktorom neboli trestuhodne dodržané dostatočné hygienické opatrenia, to po množstve pozitívne testovaných pochopiteľne schytáva z každej strany a ako to už tradične býva, Noleho si podali aj samotné médiá.

Tie sa pretekajú v tom, kto najvýstižnejšie a najtvrdšie “naloží” svetovej jednotke a vystihne škody, ktoré podujatie na Balkáne organizované Djokovičom spôsobilo. Jedným z ašpirantov na prvenstvo je určite francúzsky denník L´Equipe, ktorý zverejnil vtipnú karikatúru Djokoviča.Nole je na foto zobrazený ako šašo v červených šatách, ktorých súčasťou sú ozdobné prvky pripomínajúce dobre známe grafické znázornenie nového typu koronavírusu. Bežiaca srbská jednotka má roztvorenú náruč a vo francúzštine sa pýta ľudí: “Má niekto záujem o objatie?” Karikatúrne stvárnenie dostalo aj veľavravný názov: DJOKOVID-19.

Srbský denník Blic uviedol, že svetové médiá nemajú úradujúceho tenisového kráľa v obľube a preto ho podstatne častejšie ako Rogera Federera či Rafaela Nadala častujú tou najtvrdšou kritikou.

Zdroj: ts, L´Equipe

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × two =