Home Najdôležitejšie Srdjan Djokovič: Dimitrov spôsobil veľké škody Chorvátsku a Novakovej rodine

Srdjan Djokovič: Dimitrov spôsobil veľké škody Chorvátsku a Novakovej rodine

by Roderik Pastier
Srdjan Djokovič, Dijana Djokovičová

BELEHRAD – Svetová jednotka Novak Djokovič (33) zorganizoval prvú etapu turnaja Adria Tour v rodnom Belehrade. Zhromaždenie mien ako Dominic Thiem, Alexander Zverev, Grigor Dimitrov prilákali do hľadiska niekoľko tisíc tenisových priaznivcov. Prakticky nulové opatrenia, minimálne sociálne dištančné pravidlá a mnoho mimotenisových aktivít. Toto prinieslo niečo, čo nečakal nikto – návrat koronavírusu.


Nasledujúci víkend po prvej zastávke v Belehrade sa uskutočnil ďalší zo série miniturnajov v Zadare. K vyššie spomenutým hráčom sa pridali dvaja chorvátski tenisti a to konkrétne Borna Čorič a Marin Čilič. Rovnako ako v Belehrade, aj tu boli plné tribúny fanúšikov. Hráči navyše trávili čas s deťmi a hrali spolu basketbal.

Všetko fungovalo podľa plánov a zdalo sa, že ide o skvelú akciu až do nedele, kedy Dimitrov spolu s Čoričom oznámili, že sú pozitívni na koronavírus.

Bulhar podľa jeho slov v poslednej dobe veľa cestoval a nie je jasné, kde vírus dostal. Po diagnostikovaní koronavírusu odcestoval domov do Monte Carla a čaká ho niekoľkodňové zotavovanie.

Posledné dva miniturnaje boli zrušené a momentálne nie je stále jasné, či spomínaná udalosť neohrozí aj US Open. „Nikto sa teraz necíti dobre, vrátane Novaka, ale musíme nájsť cestu von z tejto situácie. Podľa môjho názoru je za toto všetko zodpovedný Grigor Dimitrov. Odmietol testovanie v Zadare a ochorel na neznámom mieste. To nie je správne, spôsobil veľa škody Chorvátsku, Novakovej rodine a Srbsku. Boli by sme nadšení zopakovať udalosť v Zadare a ponúknuť divákom skvelé zápasy niekedy v budúcnosti,” priznal otec Djokoviča.K situácii sa opätovne vyjadril aj Novak Djokovič

„V okamihu, keď sme prišli do Belehradu, sme boli testovaní. Môj výsledok je pozitívny, rovnako ako výsledky Jeleny, zatiaľ čo výsledky našich detí sú negatívne. Náš turnaj chcel spojiť a zdieľať posolstvo solidarity a súcitu v celom regióne. Turné bolo navrhnuté tak, aby pomohlo začínajúcim tenistom z juhovýchodnej Európy získať prístup k svetovému tenisu. Všetko sa zrodilo s filantropickou myšlienkou, nasmerovať všetky získané prostriedky na ľudí v núdzi a zahrialo ma pri srdci, keď som videl, ako na to každý negatívne zareagoval. Organizovali sme turnaj v okamihu, keď bol vírus na ústupe, veriac, že ​​podmienky na usporiadanie Tour budú splnené,” úprimne priznala svetová jednotka.

Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Darko Vojinović)

„Bohužiaľ, tento vírus je stále prítomný a je to nová realita, s ktorou sa stále učíme vyrovnať a žiť. Dúfam, že sa veci časom zmiernia, aby sme všetci mohli obnoviť naše životy tak, ako to bolo predtým. Je mi veľmi ľúto každého jednotlivého prípadu infekcie. Dúfam, že všetci budeme v poriadku. Teraz zostanem spolu so svojou ženou 14 dní v izolácii a po piatich dňoch zopakujem test,” uzavrel Novak Djokovič.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 − 10 =