Home Najdôležitejšie Bývalú svetovú jednotku a grandslamového finalistu nudí sledovanie Federera: Nadal je hráč, ktorému chcem čeliť

Bývalú svetovú jednotku a grandslamového finalistu nudí sledovanie Federera: Nadal je hráč, ktorému chcem čeliť

by Majo Malinovský

BRATISLAVA – Už viac ako 15 rokov dominuje mužskému tenisu trio hrajúcich legiend: Roger Federer, Novak Djokovič a Rafael Nadal. Aj keď BIG3, ktoré zbiera grandslam za grandslamom má obrovskú fanúšikovskú základňu, stále sa nájdu aj kritici, ktorí ich hru považujú za nudnú a veria, že príde obroda.


Nudí ho hra Federera aj Murrayho

K nim sa zaradil aj finalista Australian Open z roku 1998 a bývalá svetová jednotka – legendárny Marcelo Ríos. El Chino ako tenisovú legendu Čile prezývali, považuje za nudné znova a znova sledovať pri hre švajčiarskeho fenoména Federera.

“Dnes ma nebaví sledovať tenis, je to veľmi nudné. Mnohí hovoria, že je nudné vidieť hráčov ako Andy Murray či Roger Federer. Nie je to skvelá vec i keď hrajú veľmi dobre,” začal kritiku legendárny Ríos. “Som jedným z tých, ktorí si myslia, že je dôležitejšie byť na prvom mieste na svete ako vyhrať Grand Slam, kvôli situáciám, ktoré som zažil na vlastnej koži,” pokračuje Čiľan v rozhovore s Javim Franom a Alexom Corretjom.Marcelo Ríos počas Australian Open v roku 2002 (Foto: TASR/AP – Rick Rycroft)

Rafael Nadal je hráč, ktorému chce čeliť

Niekdajší reprezentant Čile ďalej uviedol, že by rád čelil hviezdnemu Nadalovi, s ktorého hrou mal v tej svojej viaceré paralely. “Jeho strýko Toni povedal, že ho môžem poraziť, ale ja som nikdy nič také nepovedal. Čo som povedal Tonimu je, že verím, že pri svojom hernom vrchole by som mu to poriadne skomplikoval a Toni so mnou súhlasil. Rafael Nadal je hráč, ktorému dnes chcem čeliť,” uviedol Ríos na adresu aktuálnej svetovej dvojky.

Profesionálna kariéra čílskej legendy trvala len desať rokov. Aktuálne 44-ročný Ríos, ktorý sa ako prvý hráč z Latinskej Ameriky dostal na prvú priečku sveta, zavesil raketu na klinec už v roku 2004. Ľavoruký rodák zo Santiaga na tenisovom tróne pobudol len šesť týždňov.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × 5 =