Home Najdôležitejšie Djokoviča sa zastali aj Ivaniševič a tiež bývalý tréner: Novak to nemyslel zle

Djokoviča sa zastali aj Ivaniševič a tiež bývalý tréner: Novak to nemyslel zle

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, plagát

MNÍCHOV – Tenisový tréner Niki Pilič sa zastal bývalého zverenca Novaka Djokoviča v súvislosti so šírením koronavírusu na jeho exhibičných turnajoch. Po podujatiach v Belehrade a Zadare sa viacero hráčov vrátane Djokoviča nakazilo ochorením COVID-19, srbský líder svetového rebríčka za to zožal tvrdú kritiku.


Mnohí mu vytkli slabú úroveň hygienických opatrení, nedodržiavanie sociálneho odstupu či početnú divácku kulisu. Podľa 80-ročného Piliča však Djokovič konal v dobrej viere, keď organizoval turnaje. “Ja sa necítim spôsobilý kritizovať ho. Áno, nie všetko bolo perfektné. Museli pustiť štyritisíc fanúšikov, nemalo sa testovať intenzívnejšie? Ale Novak to nemyslel zle, na to ho poznám príliš dobre. Asi len chcel spraviť niečo, na čo bolo priskoro,” citovala Piliča agentúra DPA.

Chorvátsky tréner viedol Djokoviča v juniorských kategóriách viac ako štyri roky v mníchovskej akadémii. Pôvodne dostal pozvánku na turnaj v Zadare, pre obavy o svoje zdravie však odmietol účasť.Zastal sa ho aj Ivaniševič

Na obranu svojho zverenca sa postavil aj chorvátsky tenisový tréner Goran Ivaniševič. Nepáči sa mu prehnaná kritika voči srbskej svetovej jednotke, ani to, že rozšírenie koronavírusu medzi hráčmi na turnaji Adria Cup niektorí údajne až priveľmi politizujú.

Djokovič v utorok informoval, že mal pozitívny test na nový koronavírus. Ešte predtým oznámili rovnakú správu ďalší traja tenisti, ktorí hrali na sérii balkánskych turnajov. Druhý diel podujatia sa konal cez víkend v chorvátskom Zadare a nedohrali ho. “Cítim zodpovednosť a ľutujem každý prípad nakazenia. Lenže niektoré veci skrátka nemôžete ovplyvniť. Už to nezmeníme. Zároveň ma mimoriadne znepokojuje, že nás označujú za hlavných vinníkov a snažia sa zbierať politické body na náš úkor,” povedal bývalý úspešný hráč a víťaz Wimbledonu z roku 2001 Ivaniševič v rozhovore pre srbský Blic.Po podujatiach v Belehrade a Zadare mali pozitívny test okrem Djokoviča aj ďalší Srb Viktor Troicki, Chorvát Borna Čorič a Bulhar Grigor Dimitrov.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 − three =