Home Najdôležitejšie Corretja v rozhovore vysvetlil, prečo veľká trojka stále dominuje grandslamom

Corretja v rozhovore vysvetlil, prečo veľká trojka stále dominuje grandslamom

by Roderik Pastier

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič dominujú tenisu už viac ako desaťročie. Títo traja tenisoví velikáni vlastnia dokopy 56 grandslamových titulov a posledných 13 titulov si rozdelili medzi sebou. To dokazuje jediné, s “veľkou trojkou” treba ešte stále počítať.


Bývalý španielsky tenista v rozhovore uviedol, prečo tieto tri hviezdy ešte nie sú na ústupe ani po tridsiatke a stále dominujú tenisu a taktiež sa zdôveril aj s tým, že počas vzájomných zápasov s Nadalom a Federerom videl, ako sa títo hráči chcú zlepšovať.

Foto: TASR

Corretja v rozhovore pre Eurosport odhalil, že niekoľkokrát počas zápasov s Federerom obdivoval jeho prácu s nohami a tvrdý servis, ktorý zdobí Federera aj v súčasnosti. Aj napriek týmto kvalitným prvkom, ktoré boli súčasťou maestrovej hry už pred pár rokmi, Španiel videl, že švajčiarska hviezda sa chce neustále zlepšovať.

Alex si tiež zaspomínal na zápas s Nadalom v Barcelone, keď boli len 2 stupne, Corretja mal na sebe čiapku a šál, no Nadal prišiel na zápas s tričkom bez rukávov. „Prvú loptu, ktorú som mu hodil zahral hneď na 100% a ja som sa ho opýtal, že ako to robí,” priznal Španiel. Antukový kráľ mu odpovedal: „Hrám všetky lopty najlepšie ako viem, nezáleží na tom, či je to prvá alebo posledná lopta, hrám na maximum.” Alex zostal ohúrený a v duchu si povedal, že to bude skvelý hráč.

Corretja: Začali si veriť, že môžu byť najlepší

„Ako čas plynul, začali si títo hráči uvedomovať, že môžu byť lepší ako vtedajší tenisoví velikáni typu Wilander, Kuerten či Becker. Začali si veriť, že môžu byť najlepšími hráčmi v histórii,” dodal Corretja.

„Všetci traja vytvárajú akýsi systém, v ktorom potrebujú zlepšiť svoju hru a stať sa tak lepším hráčom. To im dáva pocit, vášeň, lásku k hre a skutočnosť, že sa môžu stať najlepšími,” uzavrel.Federer v súčasnosti vedie “preteky” grandslamových titulov, keď má na konte 20 titulov. Nadal a Djokovič nie sú príliš pozadu, preto je momentálne veľmi subjektívne predpovedať, kto bude na konci víťaz týchto “pretekov. Švajčiarsky maestro má aktuálne všetky predpoklady.

Zdroj: TS

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × four =