Home Najdôležitejšie King sa zdôveril o svojom najhoršom období, kedy častokrát myslel na smrť

King sa zdôveril o svojom najhoršom období, kedy častokrát myslel na smrť

by Roderik Pastier

Americký tenista Evan King (28) priznal, že ako černoch sa cíti bezpečnejšie na turnajoch v Európe ako v domácej krajine.


„Som len jedným z mála hráčov, ktorí obľubujú hranie mimo USA. Cítim sa bezpečnejšie prechádzať sa po uliciach Kazachstanu alebo po Bosne, ako v niektorých častiach Ameriky,” priznal King.

Američan, ktorý sa stal profesionálom v roku 2013 v rozhovore povedal, že v roku 2015 prežil najtemnejšie obdobie svojho života. „Začiatok roka 2015 bol pre mňa temným obdobím. Rozhodol som sa opustiť profesionálny tenis, vyjsť z akejsi bubliny a vstúpiť do skutočného sveta. S touto zmenou životného štýlu viac času na premýšľanie, ale nemyslel som na tenis. V tom čase prišlo v Amerike k niekoľkým vraždám na základe rasy. Najznámejšou vraždou v tom období bola vraždy Trayvona Martina a mnoho ďalších, ktoré sa nestali až tak “populárnymi”, pretože sa o nich nesmelo rozprávať,” uviedol veci na pravú mieru Američan.

„Keď sa tieto vraždy neustále opakovali, začal som si uvedomovať, že obeťou som mohol byť rovnako i ja. Tieto okamihy ma priviedli na temné miesto. Mal som 22 a premýšľal som, čo by som po sebe zanechal, ak by sa môj život nečakane skončil. Chcel som dieťa, aby po mne ostal nejaký potomok,” hovorí King.

Myšlienky na smrť prešli mnohokrát mysľou Evana Kinga

V tom čase mal King 23 rokov a dúfal, že sa dožije aspoň do 25. narodenín, čo i len deň viac považoval za dar od Boha. Našťastie, situácia v Amerike sa upokojila a King sa vrátil k profesionálnemu tenisu. „Bol som šťastný, že som nažive. Začal som chodiť na cintorín niekoľkokrát týždenne. Pozeral som sa na náhrobné kamene a smútil, keď som videl pochovaného niekoho mladšieho ako ja,” priznal americký tenista.Aktuálne je Evan King na 407. mieste v rebríčku ATP, jeho kariérne maximum bolo na 185. priečke.

Zdroj: TS

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − 5 =