Home Najdôležitejšie Českej legende je Federera aj Sereny ľúto: Keby som bola v ich koži, zrejme by som sa zbláznila

Českej legende je Federera aj Sereny ľúto: Keby som bola v ich koži, zrejme by som sa zbláznila

by Majo Malinovský
Serena Williamsová a Roger Federer

PRAHA – Pandémia nového koronavírusu zasiahla do všetkých oblastí života a výnimkou nie je ani tenisové dianie. Neľahké to majú tenisti mimo elity, ktorí sú zavislí od príjmov z turnajov, ktoré sa teraz nehrajú, ale zastavenie sezóny pribrzdilo výrazne aj rekordné duo Serenu Williamsovú a Rogera Federera.


38-ročná rodáčka z Michiganu má totiž na konte 23 grandslamových titulov a len jediný jej chýba k vyrovnaniu absolútneho rekordu Margaret Courtovej. Federer zas s 20 prestížnymi trofejami kraľuje, ale tesne za ním je tak Rafa Nadal (19) ako aj Novak Djokovič (17), ktorí si brúsia zuby na prelomenie rekordu. Keďže bazilejský rodák oslávi v auguste už 39 rokov, prestávka a rušenie turnajov (vrátane grandslamových) mu absolútne nehrá do karát podobne ako mladšej zo sestier Williamsových.

Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP – Adrian Dennis)

Stratená šanca pre Federera aj Serenu

Česko-americká legenda Martina Navrátilová sa vo vrcholovom tenise pohybovala tridsať rokov a vie sa zhruba vcítiť do pozície rekordérov, ktorí netrpezlivo čakajú na svoju šancu, ale nevedia kedy príde a ako v tom čase na tom budú. “Keby som bola v ich koži, zrejme by som sa zbláznila z toho, že nemôžem hrať,“ uviedla 63-ročná rodáčka z Prahy.Navrátilová označila vzniknutú situáciu za bezprecedentnú a myslí si, že najviac to postihne práve tých najlepších a najskúsenejších: “Kedysi najväčšie turnaje rušili iba kvôli vojnám a teraz tu máme pandémiu. Pre hráčov ako sú Roger Federer či Serena Williamsová je to stratená šanca. Je mi ich ľúto, lebo prišli o rok i šancu získať ďalšie grandslamové triumfy,“ uviedla tenisová legenda pre Laureas.com

Foto: TASR

Okrem toho treba dodať, že pandémia si za obeť zobrala aj na tento rok plánované OH v Tokiu, ktoré boli preložené na budúci rok. Federer, ktorému v zbierke chýba olmypijské zlato zo singlu, tak prišiel o ďalšiu šancu, ktorá môže ale nemusí prísť až o celý rok neskôr.Nadal, Roger či Serena to majú náročnejšie

“Všetci sú na rovnakej lodi, ale pre starších hráčov ako Rafael Nadal, Roger či Serena to bude náročnejšie v porovnaní s mladšími kolegami. Držím im palce, lebo čelia súperovi, ktorého nemôžu zdolať. Len dúfajú, že pôjde preč a oni budú môcť budúci rok znova hrať,“ doplnila Navrátilová svoju úvahu.

Martina Navrátilová (Foto: TASR/AP)

Podľa slov tenisovej legendy má v boji o celkového tenisového kráľa najnevýhodnejšiu pozíciu práve Federer: “Roger, nakoľko je najstarší. Musí sa s tým však vyrovnať. Ako povedala Billie Jean Kingová – šampióni sa prispôsobia,“ uzavrela Navrátilová.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × two =