Home Najdôležitejšie Serena o hroznej tragédii: Najhoršie bolo povedať sestriným deťom, že ich mama zomrela

Serena o hroznej tragédii: Najhoršie bolo povedať sestriným deťom, že ich mama zomrela

by Majo Malinovský
Serena Williamsová

NEW YORK – Všetky tituly, úspechy aj zarobené milióny by vymenila za jedinú vec. Rekordérka v počte grandslamových titulov Serena Williamsová si najviac zo všetkého praje aby mala moc vrátiť život tragicky zosnulej sestry Yetunde Priceovej, ktorá bola zavraždená.

14. september roku 2003 je dňom, ktorý tragicky zmenil život rodine Williamsových. Práve v osudný dátum bola na predmestí Los Angeles zastrelená najstaršia sestra Sereny a Venus. Yetunde sa stala náhodnou obeťou prestrelky tunajších gangov.

“Boli to hrozné časy, najtemnejšie obdobie môjho života. Bola som zlomená a v depresiách. Nikdy som o tom nehovorila ani so svojou mamou. Musela som chodiť na terapiu. Moja sestra mi bola veľmi blízka, bolo to šialené,” spomína dnes už 23-násobná grandslamová šampiónka Serena so slzami v očiach.O tom, že tragédia poriadne zamávala psychikou Sereny svedčí fakt, že po osudnom dni sa viac ako polroka neukázala na tenisových kurtoch. “Násilie hralo v našich životoch veľkú úlohu. Prestrelky boli úplne bežnou súčasťou života v našom okolí. Používali sme so sestrou Venus aj poriadne čierny humor, keď sme hovorili, že kvôli streľbe si musíme líhať počas tréningov na kurt,” pridáva ďalšie trpké spomienky Serena.“Najhoršie zo všetkého bolo, keď sme museli deťom našej sestry povedať, že ich mama zomrela. Na to sa nikto nedokáže pripraviť,” dodáva rozcítená Serena, ktorá aj pre svoju sestru do neba bojuje o vyrovnanie rekordu legendárnej Margaret Courtovej, na ktorý potrebuje ešte raz zdvihnúť nad hlavu grandslamovú trofej. Až čas ukáže, či sa to aktuálne 38-ročnej šampiónke ešte podarí.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − nine =