Home Najdôležitejšie Bývalá svetová päťka a finalistka Wimbledonu hlási po roku návrat

Bývalá svetová päťka a finalistka Wimbledonu hlási po roku návrat

by Jaroslav Šípkar
Eugenie Bouchardová

Na mužský okruh sa po roku vracia Stan Wawrinka a veľký comeback po ročnej pauze uvidí aj okruh WTA!


Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová sa po roku vracia do hry! Dostala divokú kartu na turnaj ITF v Palm Harbour, na ktorom sa predstaví od 11. apríla.

Bouchardová hrala naposledy vlani v marci na turnaji v Monterrey, kde v prvom kole nestačila na Zhuovú. Na turnaji predtým v Guadalajare sa dostala do finále.

Bývalá svetová päťka a finalistka grandslamového Wimbledonu sa prepadla v rebríčku WTA až na 1454. pozíciu. 28-ročnú tenistku trápilo dlhodobo zranené rameno, s ktorým napokon musela na operáciu.

„Mám zlé správy. Ako niektorí z vás možno vedia, od minulej jesene ma bolí pravé rameno. Minulý rok v marci som si v zápase prvého kola v Guadalajare natrhla podlopatkový sval. Odvtedy som skúsila všetky formy konzervatívnej liečby a rehabilitácie, ktoré sú známe, ale bezvýsledne,” informovala Bouchardová fanúšikov vlani v júni.

„Minulý týždeň som teda stlačila spúšť a podstúpila artroskopickú operáciu. Doktor povedal, že všetko prebehlo skvele. Čaká ma ťažká cesta rehabilitácie, ale mám dobrú náladu a budem tvrdo pracovať, aby som sa vrátila k práci, ktorú milujem,” písala v tom čase Kanaďanka.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × five =