Alexander Zverev
Alexander Zverev (Foto: TASR/AP - Andrew Medichini)

Bude štartovať Zverev na obľúbenom US Open? Svetová dvojka stále nestráca nádej, ale…

BERLÍN – Zranený nemecký tenista Alexander Zverev sa stále nevzdal nádeje na štart na US Open, skôr však počíta s návratom až v polovici septembra v základnej skupine finálového turnaja Davis Cupu. Aktuálne druhý hráč svetového rebríčka si začiatkom júna v semifinále Roland Garros pretrhol väzy v členku a podrobil sa operácii.


„Sascha sa zotavuje dobre a stále dúfa, že by mohol byť pripravený na US Open. Avšak je ešte príliš skoro na to povedať, či tam naozaj bude môcť hrať,“ napísal Zverevov hovorca v e-maile agentúre Reuters. Záverečný grandslam sezóny sa začne v New Yorku 29. augusta.

Dvadsaťpäťročný Zverev tento týždeň potvrdil účasť na turnaji v Tokiu od 3. októbra. Finalista US Open 2020 a olympijský víťaz by sa ale mohol vrátiť už 13. septembra v jednej zo základných skupín finálového turnaja Davis Cupu, ktorá sa bude hrať v jeho rodnom Hamburgu.„Septembrový Davis Cup v Hamburgu vyzerá ako realistickejší variant, ale dúfame, že by mohol byť pripravený už skôr. Mohol by tak pred Tokiom odohrať niekoľko turnajov,“ uviedol hovorca víťaza 19 turnajov ATP.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Katarína Kužmová

Slováci v akcii: Streda 17. augusta

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch objaví štrnástka našich zástupcov. Držíme palce! M15 Bad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 5 =