Home Najdôležitejšie Benčičová opäť ukázala obrovský charakter a lásku k Slovensku: Odmenu z prestížneho ocenenia venuje útulkom

Benčičová opäť ukázala obrovský charakter a lásku k Slovensku: Odmenu z prestížneho ocenenia venuje útulkom

by Roderik Pastier
Belinda Benčičová

PRAHA – Švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová získala za svoje výkony počas novembrového Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe významné ocenenie.


Prestížne ocenenie s názvom “Heart Award” získala prvýkrát v histórii Švajčiarka, o jej triumfe rozhodovali tenisoví priaznivci v hlasovaní. Okrem víťazky Benčičovej bola v hre o triumf aj naša Viktória Kužmová či ďalšie trio hráčok a to Američanka Collinsová, ruská tenistka Ľudmila Samsonovová a tiež Austrálčanka Storm Sandersová.

Aktuálne 23. hráčka sveta pomohla Švajčiarsku významnou mierou, keď aj vďaka nej sa ocitlo až vo finále, kde podľahlo neskorším víťazkám z Ruska. Benčičová bola neodmysliteľnou súčasťou švajčiarskych reprezentantiek, začo bola odmenená víťazstvom v prestížnom ocenení “Heart Award”, ktoré sa hráčkam udeľuje už dvanásty rok za sebou.

“Som naozaj šťastná, že som získala toto ocenenie,” uviedla Benčičová, ktorá ju získala ako historicky prvá Švajčiarka od roku 2009, kedy celá súťaž vznikla. “Milujem súťažiť za svoju krajinu a získať takéto ocenenie je pre mňa obrovská česť. Tieto peniaze venujem psím útulkom, pretože naša drahá Paula (Benčičovej pes) je tiež adoptovaná,” uviedla víťazka.

Bývalá svetová štvorka získala za triumf aj finančnú odmenu vo výške 10 tisíc dolárov, ktoré sa rozhodla venovať na dobrú vec. Švajčiarka miluje Slovensko a tiež psíky, čo potvrdila aj tentokrát, keď peniaze rozdelila do piatich psích útulkov a organizácií u nás. Má ísť o útulky v Trnave a Trenčíne, Slovenskú alianciu ochrancov zvierat, Psy v núdzi a tiež Sloboda zvierat, teda útulok, odkiaľ má adoptovanú svoju fenku Paulu. Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve + ten =