Home Najdôležitejšie Becker po väzení s desivou spoveďou o veciach, ktoré nikdy predtým nezažil: Prvýkrát v živote som spoznal hlad

Becker po väzení s desivou spoveďou o veciach, ktoré nikdy predtým nezažil: Prvýkrát v živote som spoznal hlad

by Majo Malinovský
Boris Becker

LONDÝN – Odsúdená nemecká legenda Boris Becker si počas osemmesačného pobytu v britskom väzení vytrpel svoje.


Vyhrážky, násilie aj predtým nikdy nepoznané pocity hladu. To bolo denné “menu” Beckera počas osemmesačného pobytu vo väzení. Trojnásobný wimbledonský šampión si mal pôvodne odpykať dva a pol roka za marenie konkurzného konania, ale minulý týždeň bol prepustený na slobodu už po ôsmich mesiacoch.

Päťdesiatpäťročný Nemec so slzami spomínal na okamih, keď sa prvýkrát zatvorili dvere jeho väzenskej cely pre jednu osobu. “Bola to najosamelejšia chvíľa, akú som kedy v živote zažil,” uviedol Becker v rozhovore pre nemeckú televíznu stanicu SAT.1.

O svoje skúsenosti z väzenia sa podelil v exkluzívnom rozhovore pre televíznu stanicu Sat.1, ktorá za interview podľa nemeckých médií zaplatila pol milióna eur.

Po prepustení z väzenia ihneď ponuka na stole: Legendárny Becker pravdepodobne dlho bez práce nezostane

“Tie haldy filmov, ktoré som kedy videl, tomu veľmi nepomohli,” uviedol niekdajší prvý hráč sveta, ktorý sa obával fyzických atakov a vyhrážok od cudzích väzňov, ktorých sa aj dočkal, ale pomohli mu traja skúsenejší spoluväzni, Becker bol neskôr preložený do väznice Huntercombe.Prvýkrát v živote spoznal hlad a nie len ten

55-ročná legenda počas pobytu vo väzení radikálne schudla a Becker to v exkluzívnom rozhovore aj vysvetlil: “Prvýkrát v živote som spoznal hlad.” Nemecký milionár sa musel uspokojiť s ryžou, zemiakmi a lacnými omáčkami, nedeľný obed znamenal kuracie paličky na tanieri.

Šesťnásobný grandslamový šampión si ale za mrežami našiel kamarátov, s ktorými by rád zostal v kontakte aj naďalej. “Takúto solidaritu som na slobode nikdy nezažil,” uviedol Becker k narodeninovej oslave vo väzení, na ktorú jeho kamoši dokázali zohnať tri čokoládové torty.Za súkromím do Dubaja alebo na Miami

Súd nemeckú legendu poslal za mreže kvôli zatajovaniu majetku a nezákonnému prevodu stoviek tisíc eur, aby sa vyhol vyrovnaniu dlhov po vyhlásení bankrotu. “Samozrejme, bol som vinný. Mohlo to dopadnúť oveľa horšie,” vyhlásil Becker, ktorý bol uznaný vinným v štyroch z 29 bodov obžaloby.

Bývalý líder svetového rebríčka zároveň priznal svoju vinu. Sudca počas procesu vyhlásil, že Becker neprejavil žiadnu pokoru, k čomu niekdajší tenista poznamenal: “Možno som mal byť počas procesu ešte jasnejší a emotívnejší.”

Napriek tomu najmladší víťaz Wimbledonu povedal, že všetko mohlo dopadnúť oveľa horšie. “Je na mne, aby som pokračoval v tejto ceste a zostal verný sám sebe. Verím, že väzenie bolo pre mňa dobré.”

Z Anglicka, kde žil posledné roky, bol po prepustení deportovaný do rodného Nemecka, odkiaľ sa ale kvôli zachovaniu súkromia chce s partnerkou Lilian presťahovať do Dubaja alebo na Miami.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − 6 =