Home Slováci v akcii Horanský do finále kvalifikácie ATP v Córdobe, Lacko v Quimperi tesne pred bránami finále

by Jaroslav Šípkar
Lukáš Lacko

Ako sa v prvý februárový deň darilo slovenským tenistom?

Horanský na dosah hlavného turnaja ATP

Filip Horanský postúpil do finále kvalifikácie na antukovom turnaji ATP v argentínskej Córdobe. Domáceho Andreu Collariniho zdolal hladko po setoch 6:3 6:4. V 1. sete si obaja hráči držali dlho svoj servis, rozhodol jediný brejk na 5:3, ktorý následne slovenský hráč potvrdil.

V 2. sete Horanský zobral súperovi servis hneď v úvodnej hre. Collarini však stratený servis získal späť a brejkol Horanského na 2:2. Rozhodujúci moment prišiel v 7. hre druhého setu, keď Horanský opäť zobral súperovi servis a zápas už doviedol do víťazného konca.

Lackovi veľmi tesne ušlo finále v Quimperi

Lukáš Lacko tesne zostal pred finálovými bránami challengerového turnaja v Quimperi. Po setoch 3:6 7:6 6:7 podľahol Turkovi Cemovi Ilkelovi. Lacko viedol v tie-breaku tretieho setu 4:2 a bol tri loptičky od postupu do finále. No z nasledujúcich šiestich výmen päť prehral a púť turnajom pre neho skončila.