Home Správy Lacko cez Zvereva do semifinále challengeru v Quimperi

Lacko cez Zvereva do semifinále challengeru v Quimperi

by Michal Pokrivka

QUIMPER – Tretí nasadený Lukáš Lacko zdolal vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP Challenger 80 vo francúzskom Quimperi (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale) Nemca Mischu Zvereva 6:7(3), 6:2, 6:4.

Prvé dejstvo sa nieslo v znamení absolútnej dominancie servujúcich tenistov. Tucet gemov nepriniesol žiadnu šancu na brejk, a tak musela rozhodnúť skrátená hra. Lukáš si v nej na príjme ani „neškrtol“ a dvakrát zaváhal na podaní – 3:7.

V druhej časti prevzal iniciatívu piešťanský rodák. Základný kameň úspechu postavil brejkom z otváracieho gemu, poistku pridal za stavu 3:1. Na servise si udržiaval vysoký štandard a po výsledku 6:2 poslal duel do rozhodujúceho setu.Na jeho začiatku vymazal dva súperove brejkbaly na 3:1 a v ďalšom priebehu sa vrátil k istote na podaní. V závere prepol na vyšší rýchlostný stupeň. Od stavu 3:4 ovládol 12 z 13 výmen a zaslúžene postúpil medzi najlepšie kvarteto.

Zaujalo nás:

  • Lacko odvrátil všetky 3 brejkbaly
  • vo vzájomnej bilancii upravil na 3:5
  • Zverev zahral 7 es, 6 z toho v prvom sete

O finále si to rozdá skúsený Slovák s Turkom Cemom Ilkelom.

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Horanský do finále kvalifikácie ATP Buenos Aires, Lacko v Quimperi tesne pred bránami finále 2 februára, 2020 - 7:21 am

[…] Lukáš Lacko tesne zostal pred finálovými bránami challengerového turnaja v Quimperi. Po setoch 3:6 7:6 6:7 podľahol Turkovi Cemovi Ilkelovi. Lacko viedol v tie-breaku tretieho setu 4:2 a bol tri loptičky od postupu do finále. No z nasledujúcich šiestich výmen päť prehral a púť turnajom pre neho skončila. […]

Reply

Leave a Comment

5 × 5 =