Home Správy Premožitelia Poláška s Dodigom vo finále senzáciu nedokončili, podľahli favoritom

Premožitelia Poláška s Dodigom vo finále senzáciu nedokončili, podľahli favoritom

by Jana Sedláková
Ram a Salisbury

MELBOURNE – Víťazmi mužskej štvorhry na grandslamovom Australian Open sa stal americko-britský pár Rajeev Ram a Joe Salisbury, keď vo finále zdolali domáce voľné karty Maxa Purcella a Lukeho Savilleho 6:4, 6:2.

Šance na riterne dostávali v prvom sete iba Ram a Salisbury. Na 4:3 aj prelomili servis súperov. Neskôr mali možnosti na príjme uzavrieť dejstvo na 6:3, ale Austrálčania oba brejkbaly odvrátili. Na podaní však už žiadnu drámu favoritili nepripustili a premenili prvý setbal.

V druhom sete si Ram a Salisbury pohodlne vypracovali náskok 5:1. Potom ešte Austrálčania po svojom podaní upravili na 2:5, ale favoritili šli servovať na výhru. Zvládli to bez komplikácií a premenili hneď prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • pre víťazov ide o prvý spoločný grandslamový titul
  • po prvom podaní prehrali iba v zápase iba tri výmeny
  • nepripustili súperov k žiadnemu brejkbalu
  • hoci Filipovi Poláškovi v deblovom renkingu patrilo priebežne 5. miesto, víťazi Ram a Salisbury ho nakoniec odsunuli na 7. pozíciuPodobné články

Pridajte komentár

1 comment

Čo Melbourne dal, čo vzal: Federer a jeho veľké jubileum, rekordy Djokoviča 2 februára, 2020 - 3:06 pm

[…] V mužskej štvorhre zvíťazil americko-britský pár Rajeev Ram a Joe Salisbury, ktorí zdolali veľké prekvapenie turnaja a premožiteľov Filipa Poláška a Ivana Dodiga domáce duo Max Purcell a Luke Saville 6:4, 6:2. […]

Reply

Leave a Comment

1 × four =