štvrtok , 2 apríla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič zareagoval na nedávne slová o svojej údajnej neobľúbenosti
Foto: TASR

Djokovič zareagoval na nedávne slová o svojej údajnej neobľúbenosti

BELEHRAD – Z rôznych kruhov z času na čas počujeme, že je Srb Novak Djokovič najmenej obľúbeným členom tzv. veľkej trojky či dokonca najmenej obľúbenou svetovou jednotkou histórie.

Okrem kritiky zo strany kosovského veľvyslanca Edona Canu, ktorá mala po srbskom triumfe v ATP Cupe jednoznačne politické pozadie, si „Nole“ vypočul svoje aj po zisku titulu na Australian Open. Americký novinár Tony Kornheiser spochybňoval jeho austrálske úspechy, ktoré sú vraj medzi grandslamovými najmenej cenné a tvrdil, že Srb profituje z toho, že Švajčiar Roger Federer a Španiel Rafael Nadal sú „starí chlapi“. Často sa skloňuje aj Djokovičova menšia popularita v porovnaní so spomínanými dvoma rivalmi.

„Veľa sa popísalo o tom, ako nie som obľúbený. Môj osobný dojem je, že mám veľkú podporu. Keď hrám proti Federerovi alebo Nadalovi, tribúny podporujú ich, ale to neznamená, že ja som nenávidený a mal by som obracať srbskú verejnosť proti celému svetu. Nemám rád tie príbehy ‚Srbsko vs svet‘,“ zareagoval s odstupom času belehradský rodák citovaný portálom Essentially Sports.Djokovič zároveň priznal, že jeho správanie na kurte nie je vždy vzorné: „Niekedy sa rozptyľujem. Mám výbuchy zlosti na publikum, rozhodcov, vietor atď. Priznávam to a nie som na to hrdý. Som však len ľudská bytosť, ktorá robí chyby. Snažím sa stať lepším človekom každý deň.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP a WTA vydali po zrušení Wimbledonu nové spoločné stanovisko

LONDÝN/ST. PETERSBURG – Asociácie ATP a WTA pokračujú v spoločnom postupe. Po dnešnom zrušení Wimbledonu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + ten =