Filippo Volandri
Filippo Volandri (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

Zvládnu to proti USA aj bez nich? Taliansko pred štvrťfinále Davis Cupu prišlo o dve najväčšie hviezdy

MÁLAGA – Hneď dve tvrdé rany pod pás schytala reprezentácia Talianska pred štvrťfinálovým súbojom Davisovho pohára proti USA.


V boji o semifinále najprv oznámil absenciu aktuálne 15. hráč sveta Jannik Sinner, ktorý mal byť proti USA jednotkou Talianska, ale zranenie prsta mu neumožnilo zúčastniť sa štvrťfinálového duelu a teraz prišla ďalšia tvrdá rana pre talianskeho kapitána Filippa Volandriho.

Ten v španielskej Málage totiž nebude mať k dispozícii ani druhého najlepšieho hráča Talianska, ktorý je v aktuálnom rebríčku ATP len o jediné miesto nižšie ako krajan Sinner. Matteo Berrettini vo svojom poslednom vystúpení v domácom Neapole dokráčal až do finále, ale potom sa zo súťažných kurtov vytratil.

VIDEO Dva obraty v Málage: Davis Cup spoznal meno prvého semifinalistu!

Dôvodom bolo zranenie nohy, ktorú sa taliansky bombardér snažil do dôležitých daviscupových bojov doliečiť, ale súboj s časom bohužiaľ prehral a tak sa Taliansko, ktorému v skupine pomohol Berrettini tromi výhrami, musí zaobísť aj bez svojej ďalšej hviezdy.Prehral preteky s časom

„Bohužiaľ som prehral svoje preteky s časom, aby som bol včas pripravený na finálovú fázu Davis Cupu. Lekárski experti mi oznámili, že po zranení nohy, ktoré som utrpel v Neapole, stále nie som schopný hrať na svojej najvyššej úrovni,“ ozrejmil Talian, ktorý bude svojich podporovať v Málage aspoň z lavičky: „Aby som ich podporil, ako budem môcť.“

Taliansko tak po strate dvoch najlepších hráčov čaká už zajtra proti USA náročná úloha, Volandri má k dispozícii kvarteto Lorenzo Musetti (23.), Lorenzo Sonego (45.), Fabio Fognini (56.) a Simone Bolelli (mimo rebríčka). Na strane USA to bude štvorica Taylor Fritz, Frances Tiafoe, Tommy Paul a Jack Sock.Vzhľadom na kvality Američanov, by to aj v najsilnejšom zložení mali Taliani mimoriadne náročné a bez dvojice najväčších hviezd sa postup do semifinále pre Volandriho družinu poriadne komplikuje. Prvým semifinalistom sa stali tenisti Austrálie, ktorí zvládli obidve úvodné dvojhry s Holandskom a sily si zmerajú s víťazom súboja domáceho Španielska s Chorvátskom, na víťaza duelu Taliansko verzus USA čaká lepší z dvojice Nemecko – Kanada.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Druhý deň Majstrovstiev v TK Jednotka: Na kurtoch hrá aj Martin Kližan

V petržalskom klube TK Jednotka odštartovali 5. júna 2023 Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × four =