Novak Djokovič s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP - Antonio Calanni)

Absolútny rekordér: Novak Djokovič v ročnom zárobku prekonal aj suverénnu Swiatekovú!

BRATISLAVA – Absolútny rekordér! Novak Djokovič na záver roka prekonal aj suverénnu poľskú svetovú jednotku Igu Swiatekovú a za tohtoročnú sezónu zarobil najviac na okruhu.


Djokovič šiestym triumfom na Turnaji majstrov v Turíne vyrovnal rekordný zápis Rogera Federera a ako víťaz zinkasoval rekordný šek na viac ako 4,7 milióna amerických dolárov čo je v prepočte viac ako 4,5 milióna eur.

Prekonal aj Swiatekovú

Vďaka Wimbledonu, kde za triumf dostal odmenu dva milióny britských libier a tiež záverečnému triumfu na prestížnom výberovom podujatí, si Nole rapídne vylepšil zárobkovú bilanciu a celkovo za sezónu zarobil takmer 10 miliónov dolárov (presne 9 934 582, čo je v prepočte viac ako 9,6 milióna eur) a o zhruba 60-tisíc dolárov prekonal dovtedy v sezónnych zárobkoch vedúcu Swiatekovú.

Suverénna poľská svetová jednotka vybojovala v tomto roku osem trofejí vrátane dvoch grandslamových na Roland Garros a US Open a vyhrala 67 zo 76 duelov. Celkový zárobok bol 9 875 525 dolárov a za Djokovičom zaostala prakticky len vďaka tomu, že odmeny na turnajoch ATP sú o čosi vyššie ako je tomu na okruhu WTA.35-ročný Djokovič napríklad za triumf na podujatí Masters v Ríme dostal až 836 355 eur, kým Swiateková v Ríme za víťazstvo zinkasovala „iba“ 332 260 eur. Nole ale mal ťažšiu úlohu, pretože nemohol štartovať na dvoch grandslamoch (Australian Open a US Open) a tiež štyroch kanadsko-amerických prestížnych podujatiach z kategórie Masters (Indian Wells, Miami, Montreal, Cincinnati). Okrem spomínaného Rímu ovládol päťstovku v Astane a 250-tku v Tel Avive a v sezóne vyhral 42 zo 49 duelov.

Nasleduje španielske duo

Tretie miesto za najviac zarábajúcou dvojicou obsadila španielska svetová jednotka Carlos Alcaraz, ktorý v uplynulej sezóne zarobil 7 655 130 amerických dolárov a štvrté miesto obsadil jeho krajan a prenasledovateľ v rebríčku ATP Rafa Nadal (7 442 076 USD).

Rafael Nadal o tom, ako ho ovplyvnilo otcovstvo a prehovoril o vzostupe Alcaraza

Absolútny rekord drží Djokovič

Absolútnym rekordérom v ročnom zárobku je taktiež DJokovič, ktorý v historickej sezóne v roku 2015 vďaka trom grandslamovým titulom zarobil neuveriteľných 21 646 145 dolárov, čo je v prepočte takmer 21 miliónov eur.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič, Rafael Nadal

Nadal favoritom na predĺženie víťaznej série: Djokovič sa do nominácie opäť nevošiel

BRATISLAVA – Tenisová ATP zverejnila nomináciu na tradičné ocenenie fair-play za uplynulý rok. Nole opäť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − fifteen =