Foto: TASR

Zverejnený kompletný zoznam účastníčok „malých“ MS WTA Tour

ČU-CHAJ – „Malé“ MS WTA Tour, ktoré sa budú konať od 30. októbra do 5. novembra v čínskom Ču-chaji (2 349 363 USD, tvrdý povrch v hale), už poznajú kompletné zloženie.

Na turnaji určenom pre tucet najlepších, ktoré sa nedostali do Singapuru, sa zúčastnia takmer všetky kvalifikované. Ruska Daria Kasatkinová (10. v rebríčku WTA), Lotyška Anastasija Sevastovová (11.), Bieloruska Aryna Sabalenková (12.), Belgičanka Elise Mertensová (13.), nemecká obhajkyňa titulu Julia Görgesová (14.), Američanka Madison Keysová (16.), Španielka Garbine Muguruzová (17.), Francúzka Caroline Garciová (18.), Austrálčanka Ashleigh Bartyová (19.), Estónka Anett Kontaveitová (20.), Číňanka Wang Čchiang (22.) a s voľnou kartou aj jej krajanka Čang Šuaj (35.).

Dve tenistky sa rozhodli nevyužiť právo štartu. Pätnásta Američanka Serena Williamsová a 21. Lotyška Jelena Ostapenková. „Sme nadšení, že na štvrtom ročníku privítame takéto hráčky. Tento skvelý turnaj je príležitosťou pre top hráčky aj mladé tenistky, ktoré v tejto sezóne zažiarili,“ uviedol šéf WTA Steve Simon.

Nadšenie neskrýva ani riaditeľ podujatia José Miguel García: „Pohľad na tohtoročný zoznam účastníčok je fantastický. Prvýkrát má dvojnásobné zastúpenie čínsky tenis. Je to dôkaz toho, ako rýchlo sa náš šport v Číne vyvíja. Všetky hráčky, ktoré budú hrať, patria medzi najlepšie na svete. V Ču-chaji sa určite predstavia v najlepšej forme. Budeme svedkami výborného tenisu.“

Formát „malých“ MS WTA Tour je rovnaký ako v predchádzajúcich ročníkoch. Dvanásť aktérok bude rozdelených do štyroch trojčlenných skupín. Ich víťazky postúpia do semifinále, od ktorého sa bude hrať vyraďovacím spôsobom.

About Michal Pokrivka

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 2 =