Home Najdôležitejšie Kerberová zvládla divoký druhý zápas na MS WTA Tour

Kerberová zvládla divoký druhý zápas na MS WTA Tour

Kerberová

SINGAPUR – Nemka Angelique Kerberová zaknihovala svoje prvé víťazstvo v Červenej skupine MS WTA Tour v Singapure (7 000 000 USD, tvrdý povrch v hale). Naomi Osakovú z Japonska zdolala 6:4, 5:7, 6:4.

Úvod bol z oboch strán rozpačitý, ovplyvnený chybami. Výsledkom bola séria troch brejkov, ktorú ukončila za stavu 2:1 presnejšia Nemka. S pribúdajúcim časom stupňovala svoj výkon aj útočnejšia japonská tenistka, no Kerberová jej nedala nič zadarmo a náskok si postrážila. Pri servise na zisk prvého setu ustála kvinteto brejkbalov.

Na začiatku druhého dejstva bol Osakovej nátlakový tenis čoraz účinnejší. Nepotvrdila však brejky na 2:0 ani 3:1, čo bolo spôsobené najmä nízkym zapojením prvého podania. V ďalších minútach Japonku opustila trpezlivosť, zatiaľ čo jej súperka bola aj z ťažkých pozícií strojovo presná. Za stavu 5:4 išla brémska rodáčka dokonca servovať na víťazstvo, ale víťazka US Open senzačne otočila na 7:5.

V rozhodujúcej časti ázijská hráčka stále diktovala tempo, no jej výkon bol mimoriadne nevyrovnaný. Napokon svoj servis za stavu 3:3 doslova odovzdala nemeckej ľaváčke. Tá koncovku zvládla. Stačilo jej čakať na chyby, ktorých prichádzalo od osackej rodáčky priveľa.

• Osaková sa dopustila 50 nevynútených chýb
  • Kerberová odvrátila 13 z 18 brejkbalov
  • vo vzájomnej bilancii s mladou Japonkou upravila už na 4:1

„Naomi je veľmi silná súperka, hrala vynikajúco. Myslím, že sme obe hrali tenis na veľmi vysokej úrovni,“ stručne zhodnotila zápas víťazka. O pár minút uzavrú dnešný program Američanka Sloane Stephensová a Holanďanka Kiki Bertensová. Po tomto dueli bude postupová hádanka Červenej skupiny o niečo bližšie k vyriešeniu.