Home Najdôležitejšie Zničená ukrajinská hviezda napísala List vlasti: Obdivuhodné gesto na pomoc hrdinským spoluobčanom

Zničená ukrajinská hviezda napísala List vlasti: Obdivuhodné gesto na pomoc hrdinským spoluobčanom

by Majo Malinovský
Jelina Svitolinová

BRATISLAVA – Ukrajinská hviezda Jelina Svitolinová sa vzhľadom na inváziu Ruska na Ukrajine odhodlala ku krásnemu gestu.


Ukrajinská svetová 15. venuje prémie, ktoré zarobí na nadchádzajúcich turnajoch, svojej krajine, ktorá čelí vojenskému útoku Ruska. Niekdajšia svetová trojka svoj úmysel oznámila na twitteri v emotívnom príspevku nazvanom “List mojej vlasti”.

Po dvoch nociach v podzemnom úkryte rozhodnutie: Útek so sestrou z Ukrajiny, rodičia zostali

Odovzdá prémie na podporu armády

“Sľubujem, že odovzdám prémie z mojich budúcich turnajov na podporu armády a humanitárne účely, aby som pomohla pri obrane Teba, našej vlasti,” napísala dvadsaťsedemročná Ukrajinka. “V súčasnosti som ďaleko od Teba, ďaleko od mojich milovaných, ďaleko od mojich spoluobčanov, ale moje srdce nikdy nebolo viac naplnené Tvojou dušou,” uviedla manželka francúzskeho tenistu Gaëla Monfilsa.Ukrajina, ty nás spájaš

Poriadne napätú situáciu v krajine aj ona sleduje s veľkými obavami. “Moji spoluobčania, každý deň sa o vás bojím. Som zničená, moje oči neprestávajú roniť slzy, moje srdce neustále krváca. Ale som na vás pyšná,” napísala. “Ukrajina, Ty nás spájaš, si našou identitou, našou minulosťou i budúcnosťou. Ja som Ukrajina, my sme Ukrajina,” dodala.

Zdroj: ts, Instagram – Jelina Svitolinová

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − two =