Home Reklama Začnite s tenisom: Ako na to?

Začnite s tenisom: Ako na to?

by redakcia tenisovysvet.sk
tenisová raketa

BRATISLAVA – Tenis je jedným zo športov, ktorým sa môžete venovať v každom veku. Ak ale chcete byť profesionál, musíte preniknúť do tajov tohto športu. Nestačí vám len dobré vybavenie, veľmi dôležitý je aj výber trénera a v neposlednom rade aj partnera, ktorý s vami bude vymetať kurty.


Základom je raketa

Je treba si uvedomiť, že raketa nie je florbalová hokejka, ktorú si vyberiete za minútu. Tenisová raketa vám musí sadnúť do ruky, nemala by pre vás byť príliš ťažká alebo veľká. Navyše svoju úlohu tu má aj prepletanie rakety. Najlepšie je si zaplatiť profesionálneho trénera, ktorý vám s výberom rakety pomôže.

Od rakety k oblečeniu

Oblečenie na tenisových kurtoch má svoje pravidlá rovnako ako napríklad oblečenie na golf. Prísť jednoducho vo vyťahanom tričku a teplákoch sa nehodí. Siahnite po kvalitnom funkčnom oblečení, ktoré bude ľahké a bude dobre odvádzať pot. Dôležité sú najmä topánky. V teniskách na behanie tu veľmi neuspejete. Tenisové tenisky majú hrubšiu a pevnejšiu podrážku.Od oblečenia k postoju

Základný tenisový postoj je asi meter za základnou čiarou s pokrčenými kolenami a v miernom predklone. Svoju váhu by ste mali mierne prenášať na špičky a raketu držať v úrovni pása. Raketu držte v dominantnej ruke a druhou ju len akoby pridržujte v krčku. Ďalšie postoje ako forehand, backhand a iné sa budete učiť až potom, čo zvládnete základný postoj.

Najčastejšie chyby

Pri tenise najčastejšie ľudia robia chyby práve pri držaní rakety. Aj preto je dôležité mať po ruke trénera, ktorý vám tieto chyby bude opravovať. Veľmi dôležité je tiež poznať správnu techniku, aby ste sa pri hraní nezranili. V tom vám pomôže správny postoj.

Jednou z chýb je aj to, že pri hraní ľudia po kurte skáču a behajú, avšak po kurte by ste mali skôr cupitať, našľapovať na pätu a pri údere vydýchnuť. Pri došľape na špičky stratíte možnosť sa pohnúť ďalej, dočiahnuť ďalej s raketou a oprieť sa úderu.

Zdroj: PR článok

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 − 2 =