Home Audio/video VIDEO Djokovič vysvetlil dôvody nečakanej prehry: Ovplyvnilo to celý zápas

VIDEO Djokovič vysvetlil dôvody nečakanej prehry: Ovplyvnilo to celý zápas

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

LONDÝN – Nečakaná prehra favorizovaného Novaka Djokoviča s kanadským súperom Félixom Augerom-Aliassimom na nedávno skončenom Laver Cupe mala svoje dôvody.


Djokovič, ktorý deň predtým vybojoval pre Európu výhry v dvojhre aj v štvorhre, nezvládol súboj s Kanaďanom, s ktorým v predchádzajúcich dvoch tohtoročných súbojoch nestratil ani set.

Nedostatočná prax aj zápästie

Djokovič pripustil, že problémy mohli prameniť z nedostatočnej zápasovej praxe spôsobenej jeho dlhou turnajovou prestávkou a tiež spomenul obmedzenia súvisiace s problematickým zápästím, ktoré ho v Londýne trápilo.“Aby som bol úprimný, zápästie ma trápilo posledných štyri až päť dní. Mal som to pod kontrolou, ale dva zápasy v sobotu si zrejme vybrali svoju daň. Dnes (v nedeľu) to nebolo ľahké, nemohol som podávať tak rýchlo alebo presne, ako by som chcel a to ovplyvnilo celý zápas,” uviedol Nole po nečakanej porážke.

Federer zostane pri svojej vášni: Murray aj Djokovič vidia budúcnosť velikána spojenú s tenisom

Práve prehra definitívne otočila misky váh na stranu sveta, ktorý dokonal nedeľňajší obrat po triumfe Tiafoeho s Tsitsipasom a prvýkrát v histórii tak ovládol Laver Cup.

Tri mesiace poriadne nehral

Držiteľ 21 grandslamových trofejí teraz dúfa, že jeho zdravotné problémy a obmedzenia veľmi rýchlo pominú a bude môcť ďalej podávať tie najlepšie výkony. “Mohlo to byť tým, že som tri mesiace poriadne nehral v kombinácii s podmienkami tu, kde boli lopty veľmi veľké a pomalé. Musíte stále veľa pracovať zápästím a možno preto ma to začalo bolieť,” uviedol Djokovič, ktorý sa teraz predstaví v izraelskom Tel Avive, potom v Kazachstane a na konci októbra na parížskom Masters.Hlavným cieľom Noleho je štart na prestížnom Turnaji majstrov, kde má vďaka wimbledonskému triumfu istotu štartu a okrem neho aj španielske duo Carlos Alcaraz a Rafael Nadal.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − 16 =