Home Najdôležitejšie Federer zostane pri svojej vášni: Murray aj Djokovič vidia budúcnosť velikána spojenú s tenisom

Federer zostane pri svojej vášni: Murray aj Djokovič vidia budúcnosť velikána spojenú s tenisom

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Roger Federer

LONDÝN – Britský tenista Andy Murray podporuje Rogera Federera ako budúceho kapitána Tímu Európy na Laver Cupe. Björn Borg naznačil, že šiesty ročník budúci rok vo Vancouveri môže byť jeho posledný vo funkcii. Informovala agentúra AFP.


Kapitánom Európy?

“Som si istý, že Roger zostane súčasťou podujatia v určitej funkcii a možno jedného dňa bude kapitánom tímu. Veľa sleduje tenis a miluje tento šport,” povedal Murray. Brit debutoval na Laver Cupe v londýnskej O2 aréne, keď sa pripojil k ďalším členom “veľkej štvorky” – Federerovi, Rafaelovi Nadalovi a Novakovi Djokovičovi v Tíme Európy.

Švajčiar Federer sa cez víkend na turnaji v Londýne rozlúčil s profesionálnym tenisom. V piatkovej štvorhre spoločne so Španielom Nadalom prehrali s americkým párom Frances Tiafoe, Jack Sock 6:4, 6:7 (2), 9:11.Djokovič ho vidí ako trénera

Djokovič vyjadril nádej, že Federer sa môže v budúcnosti venovať trénovaniu: “Myslím si, že Roger môže ponúknuť veľa. V prípade, že sa tak rozhodne, som si istý, že prinesie veľa pozitívnych vecí pre daného hráča, či už muža alebo ženu. Je to nepochybne jeden z najlepších tenisových hráčov.”

Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď triumfovali nad Tímom Európy 13:8.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

six − two =