Home Audio/video Wawrinka prezradil najcennejšiu radu od Federera: Snažím sa tomu priblížiť

Wawrinka prezradil najcennejšiu radu od Federera: Snažím sa tomu priblížiť

by Majo Malinovský
Roger Federer, Stan Wawrinka

LAUSANNE – Aj keď Stan Wawrinka (35) je tak trochu v tieni fenomenálneho švajčiarskeho maestra Rogera Federera (38), švajčiarske duo je považované za jeden z najuznávanejších párov krajanov nie len v tenise, ale v celom športovom svete. A vždy keď na seba na kurte narazia, fanúšikovia si prídu na svoje.


Zlatá medaila zo štvorhry na OH v Pekingu z roku 2008 či daviscupový triumf Švajčiarska z roku 2014, to všetko sú spoločné trofeje, na ktoré Wawrinka s Federerom spoločne spomínajú.Učil sa od Federera

Rodák z Lausanne veľký čas kariéry strávil po boku švajčiarskeho velikána a aj preto mal dostatok možností na to aby sa čo to od maestra naučil. Teraz v rozhovore pre L’Illustré odhalil najcennejšie rady, ktoré dostal od Federera.

Rekordný 20-násobný grandslamový šampión naučil Wawrinku to najdôležitejšie, žiť v súčasnosti: “Ukázal mi dôležitosť života v súčasnosti. Už dvadsať rokov Rogera denne vyhľadávajú ľudia z tlače, fanúšikovia, má na programe mnohé pracovné výlety, turnaje, školenia. Jeho dni sú mimoriadne plné a napriek tomu zostáva neuveriteľne pokojný,“ uviedol Wawrinka na adresu krajana. “Aj keď musí robiť niečo, čo ho zaujíma menej, robí to dôkladne, lepšie ako všetci ostatní. V priebehu rokov sa k tomu snažím priblížiť,” dodala bývalá svetová trojka.

Roger Federer a Stan Wawrinka (Foto: TASR/AP – Francois Mori)Prvé vzájomné stretnutie

Dnes už trojnásobný grandslamový šampión si na prvé stretnutie s velikánom pamätá veľmi dobre. S Federerom sa stretli na antukových dvorcoch v švajčiarskom Bieli, kde Roger už bojoval na profesionálnom okruhu ATP, kým Wawrinka sa len pripravoval na prienik medzi profesionálov.

“Pamätám si na to veľmi dobre. Bolo to na antukovom dvorci v Bieli. Mal som 16 rokov a bol som tam ako sparing partner. Pamätám si, že som sa dostal pod šialený tlak a bol som paralyzovaný myšlienkou nepresných úderov. Dal som do toho všetko, bol som červený po piatich minútach na kurte,” dodal s úsmevom spomínajúci si Wawrinka.Wawrinka ešte váha, Federer už oddychuje

Ten si ešte nevybral, na akých podujatiach sa po reštartovaní sezóny v tomto roku ešte objaví, jeho krajan Federer zas predčasne ukončil sezónu po ďalšej nevyhnutnej operácii kolena.

Roger Federer a Stan Wawrinka (Foto: TASR/AP – Christophe Ena)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + 11 =