Home Najdôležitejšie Všetko prehral, prišiel o hlas aj prácu: Roger Federer o svojom peRFektnom odchode do dôchodku

Všetko prehral, prišiel o hlas aj prácu: Roger Federer o svojom peRFektnom odchode do dôchodku

by Majo Malinovský
Roger Federer, Laver Cup 2022

ŽENEVA – Emotívna rozlúčka Rogera Federera na londýnskom Laver Cupe dojala jeho rivalov Nadala a Djokoviča, rodinu aj fanúšikov na celom svete a aj keď sa švajčiarsky maestro nelúčil s kariérou víťazne, všetko bolo perfektné.


Roger Federer, Mirka Vavrinecová
Dojatý Roger Federer s manželkou Mirkou (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Všetci veríme v rozprávkový koniec

Švajčiarsky tenisový džentlmen a velikán s odstupom času s humorom zareagoval na svoj odchod do tenisového dôchodku, ktorý celkom nespĺňal očakávaný rozprávkový koniec. “Všetci veríme v rozprávkový koniec. A takto sa podaril ten môj. Prehral som poslednú dvojhru, prehral som poslednú štvorhru, prehral som svoju poslednú tímovú súťaž, v poslednom týždni som prišiel o hlas a navyše som prišiel o svoju prácu,“ okomentoval na sociálnej sieti s humorom svoju rozlúčku švajčiarsky velikán.

Roger Federer, rozlúčka
Lúčiaci sa Roger Federer (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Federer sa totiž rozlúčil po prehratom debli po boku svojho kariérneho rivala a veľkého kamaráta Rafaela Nadala, s ktorým nestačili na americký pár zastupujúci Výber sveta Jack Sock a Frances Tiafoe, ktorému podľahli v troch setoch.Napriek prehre peRFektný odchod do dôchodku

Roger pripomenul aj rozlúčkovú dvojhru, ktorú odohral ešte na vlaňajšom Wimbledone, kedy sa s milovaným turnajom lúčim prekvapivo už vo štvrťfinále, v ktorom ho Poliak Hurkacz vyprevadil z milovanej trávy s trpkým kanárom.

Nadal sa na Laver Cupe objavil len kvôli rozlúčke kamaráta Federera: Nie je mi najlepšie

“Ale môj odchod do dôchodku nemohol byť peRFektnejší. Som veľmi šťastný, ako to celé prebehlo,“ uviedol v odkaze Federer, ktorý veľmi šikovne do slov prepašoval aj svoju značku s vlastnými iniciálmi RF. “Ani vy si teda nemusíte príliš lámať hlavu s ideálnym koncom, aj ten váš aj tak bude vždy úžasný vašim vlastným spôsobom,” dodal držiteľ 20 grandslamových titulov.Osobnosti reagovali

Príspevok Federera na sociálnej sieti okamžite prinútilo k reakciám viaceré športové osobnosti a to nie len z tenisového prostredia. “My sme prišli o nášho obľúbeného hráča, takže sme si kvit, haha…” napísala bývalá lyžiarska hviezda Lindsey Vonnová.

Roger Federer, rozlúčka
Lúčiaci sa Roger Federer (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Zdroj: ts, Instagram – Roger Federer

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven + eight =