Home Najdôležitejšie Nadal sa na Laver Cupe objavil len kvôli rozlúčke kamaráta Federera: Nie je mi najlepšie

Nadal sa na Laver Cupe objavil len kvôli rozlúčke kamaráta Federera: Nie je mi najlepšie

by Majo Malinovský
Rafael Nadal, Roger Federer

LONDÝN – Rafael Nadal sa na Laver Cupe predstavil len kvôli rozlúčke s Rogerom Federerom. Po včerajšom deblovom vystúpení po boku švajčiarskeho velikána zo súťaže z osobných dôvodov odstúpil.


Nadal o ťažkom období

“Nie je mi najlepšie. Bolo to teraz pre mňa ťažké obdobie, skoro som nespal a bol som v strese. Našťastie je všetko v poriadku a bol som schopný tu byť,” ospravedlnil sa 36-ročný Španiel, ktorého manželka Maria bola na začiatku mesiaca hospitalizovaná kvôli komplikáciám s tehotenstvom. Narodenie syna očakávajú koncom októbra a Rafa po US Open prehlásil, že v najbližšom období sa chce viac venovať rodine.

Nadal chce byť s manželkou Mariou pri pôrode ich prvého dieťaťa. V Tíme Európy ho nahradí Brit Cameron Norrie.

VIDEO Federer po veľkolepej rozlúčke neskrýval dojatie, emócie lomcovali aj Nadalom: S Rogerom odchádza aj veľká časť môjho životaNa Laver Cupe len kvôli rozlúčke Federera

Nadal, ktorý pôvodne chcel Laver Cup vynechať, sa v londýnskej O2 aréne napokon objavil len kvôli plánovanej rozlúčke svojho veľkého kamaráta a celoživotného rivala Federera. Po boku švajčiarskeho maestra odohral Rafa rozlúčkový zápas Federera, keď vo vypredanej londýnskej O2 aréne podľahli americkému páru Tiafoe/Sock v troch setoch 6:4, (2)6:7, 9:11, čím výber sveta vyrovnal skóre po prvom dni na 2:2.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve − three =