sobota, 2 decembra, 2023
HomeAudio/videoNahnevaná Swiateková s tvrdou kritikou: Podniknem kroky, aby som im o svojej...

Nahnevaná Swiateková s tvrdou kritikou: Podniknem kroky, aby som im o svojej nespokojnosti dala vedieť

VARŠAVA – Poľská svetová jednotka Iga Swiateková aj so svojím otcom poriadne skritizovali kalendár WTA, ktorého záver sa aktuálne najlepšej tenistke sveta absolútne nepozdáva.


Jedným z hlavných cieľov prebiehajúcej sezóny je pre Swiatekovú pochopiteľne triumf na záverečnom výberovom podujatí WTA Finals v americkom Texase, ten ale výrazne narúša ďalšie plány poľskej svetovej jednotky.

Po WTA Finals Pohár Billie Jean Kingovej

V prípade finálovej účasti na Turnaji majsteriek by totiž mala Swiateková na presun do škótskeho Glasgowa iba necelých 24 hodín. Práve tam sa od 8. novembra uskutoční finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej, v ktorom na Poľsko v skupine čakajú súperky z Česka a USA.

Nabitý program tak môže zapríčiniť neúčasť vernej reprezentantky Swiatekovej, ktorá by svojou neúčasťou výrazne oslabila poľský tím. Pritom od svojho reprezentačného debutu v roku 2018 odohrala v drese Poľska dvanásť duelov a vybojovala deväť víťazstiev. Aj vďaka jej suverénnemu výkonu v kvalifikácii proti Rumunsku sa Poľsko dostalo na záverečný turnaj a jej neúčasť by bola veľkým sklamaním pre ňu aj poľských fanúšikov.Hnevá ju nespolupráca WTA a ITF

“Som s tým nespokojná. Aj keď samozrejme viem, že všetko zladiť a zariadiť je zložité,“ citoval Swiatekovú web givemesport.com. “Ale hnevá ma, že WTA a ITF v tejto záležitosti spolu nespolupracovali, aby nám to trochu uľahčili. Určite podniknem kroky, aby som im o svojej nespokojnosti dala vedieť,“ skrizitovala svetová jednotka konanie dvoch vrcholov sezóny, ktoré kvôli časovým posunom delia necelý deň.

Minimálny čas na presun znamená, že Swiateková stále otázku svojej účasti na tímovej súťaži nevyriešila a definitívne neoznámila, že sa v Glasgowe predstaví. “Tomu kalendáru veľmi nerozumiem a nebudem klamať, že som šťastná z toho, že keby som sa dostala do finále, tak by som na druhý deň hrala po ceste nielen unavená, ale aj spomalená. Zatiaľ nemôžem potvrdiť, či budem Poľsko reprezentovať,“ uviedla.

https://www.youtube.com/watch?v=JhcDxJpqSyI

Nepáči sa to ani otcovi

Podobný názor má aj otec svetovej jednotky, ktorému sa kolízia termínov veľkých podujatí rovnako nepozdáva: “Namiesto toho, aby sa ITF a WTA starali o rozvoj ženského tenisu, nie sú schopné spolu komunikovať. Beztak máme ťažkú ​​skupinu a k tomu ešte táto nešťastná kolízia termínov.

Zdroj: ts

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × five =

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments