Home Audio/video VIDEO Zúriaci Kyrgios pobúril konzervatívnu Britániu: Vulgárne nadávky búrliváka si vypočul aj osemročný princ

VIDEO Zúriaci Kyrgios pobúril konzervatívnu Britániu: Vulgárne nadávky búrliváka si vypočul aj osemročný princ

by Majo Malinovský
Princ William, Vojvodkyňa Kate,, Princ George, Wimbledon

LONDÝN – Austrálsky búrlivák Nick Kyrgios sa grandslamovej trofeje vo wimbledonskom finále nedočkal, ale opäť raz potvrdil povesť zlého chlapca a upadol do nemilosti konzervatívnej Británie lipnúcej na tradíciách.


Na grandslamovom finále v Londýne nechýbala ani kráľovská rodina a vojvodkyňa Kate, princ William a tiež iba osemročný britský princ George z Cambridgea, ktorý bol tiež svedkom zúrivého výstupu vulgárneho Kyrgiosa. “Ku*va, zaujíma vás to vôbec?“ kričal zúriaci Kyrgios vulgárne smerom k svojej lóži, v ktorej sedela priateľka Costeen Hastziová a sestra Halimah, keď sa sťažoval na nedostatok podpory zo svojich radov. Kráľovská rodina mala lóžu hneď vedľa a tak si vulgárne slová vypočul aj zrejme budúci britský kráľ George a to hneď z prvej rady.

VIDEO Rozčúlený Kyrgios kričal na rozhodcu: Je opitá ako delo, vyzerá, ako keby vypila 700 drinkov, vykopni ju odtiaľ!“Ospravedlňujeme sa za tie slová. Ide o živý športový prenos, je to napäté,“ ospravedlňoval sa komentátor britskej televízie BBC divákom po vulgárnom výstupe Kyrgiosa. Britské médiá okamžite ovládla fotka z kráľovskej lóže, na ktorej je zachytený znechutený výraz osemročného princa, ktorý symbolizuje rozpoloženie časti Britov bazírujúcich na dodržiavaní pravidiel vystupovania na posvätnom centrálnom dvorci.

Červenú šiltovku si opäť neodpustil

Kyrgios si s týmito vecami ale hlavu absolútne neláme. Ani pri slávnostnom ceremoniáli po nedeľnom finále nedodržal predpísaný dress code, podľa ktorého by mali hráči mať na sebe biele oblečenie. Než si došiel pre trofej pre porazeného finalistu, ktorú preberal z rúk vojvodkyňe z Cambridgu, dal si opäť na hlavu svoju obľúbenú šiltovku značky Michael Jordan v červenej farbe a to aj napriek tomu, že už predtým mu hrozila pokuta za rovnaké previnenie ako vo finále.“Prečo? Pretože si robím, čo chcem,” uviedol vtedy Kyrgios suverénne k otázke, prečo porušil tak krikľavým spôsobom predpísané wimbledonské pravidlá zaužívané už dlhé roky. Vojvodkyňa ale napriek výstupu Kyrgiosa zvládla celú situáciu naozaj profesionálne a s veľkým nadhľadom a úsmevom na perách.

VIDEO Kyrgios porušil tradíciu Wimbledonu a hrozí mu ďalša pokuta: Pretože si robím, čo chcem

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × two =