Home Audio/video VIDEO 0:6, 0:5 a 0:30: Najväčší obrat tenisovej histórie potvrdil, že u žien je možné naozaj všetko!

Marina Bassolsová Riberová

BUDAPEŠŤ – Kvalifikácia na antukové podujatie WTA v Budapešti priniesla nevídaný obrat, ktorý opäť raz naplno potvrdil, že v ženskom tenise je možné naozaj všetko.

V úvodnom kvalifikačnom kole viedla bieloruská tenistka a aktuálne 208. hráčka sveta Julija Hatouková 6:0, 5:0 a 30:0, ale po najväčšom obrate tenisovej histórie sa napokon šokujúco radovala jej španielska súperka Marina Bassolsová Riberová.

Korupčný škandál na okruhu ATP: Duo tenisových hviezd dostalo za podvody peniaze od bývalého trénera

Absolútna dominancia Bielorusky

Bieloruska získala úvodný set po dominantnom výkone už za 23 minút a dovtedy absolútne bezzubej španielskej súperke hrozil kanár aj v druhej sade, ale za stavu 0:5 a 0:30 prišiel senzačný zlom, ktorý otočil dianie celého zápasu. Sériou štyroch získaných loptičiek si aktuálne 226. hráčka sveta dokázala servis napokon udržať a zdalo sa, že aspoň tak odvrátila najponižujúcejšiu prehru s dvomi kanármi.

Po využití druhého brejkbalu ale znížila na 2:5 a stále sa tak držala v hre. Na podaní následne čelila mečbalom súperky a zdalo sa, že ani dve vyhraté hry v rade nebudú stačiť na zdramatizovanie zápasu, ale opak bol napokon pravdou. Španielka obidva mečbaly súperky v hre odvrátila a podanie si udržala.

Zlom nastal v ďalšej hre, keď Bieloruska opäť podávala na víťazstvo v zápase, ale opäť zahodila mečbal a Španielka sa dočkala ďalšieho brejku, keď dotiahla už na 4:5. Tento moment dovtedy zúfalo bojujúcu tenistku zjavne nakopol, pretože získala aj ďalšie tri hry a radovala sa z triumfu 7:5.

Dokonala najväčší obrat tenisovej histórie

Rozbehnutá Španielka pokračovala v rozlete aj v treťom sete, keď po dvoch brejkoch razom viedla 3:0, ale Bieloruska sa do zápasu ešte dokázala vrátiť a záver priniesol dramatickú zápletku, keď bol stav vyrovnaný 4:4. Posledné slovo ale patrilo Bassolsovej, ktorá premeneným mečbalom a výhrou 6:4 dokonala za dve aj štvrť hodiny najväčší obrat v tenisovej histórii, ktorý zrejme tiež vyvoláva dohady o možnej korupcii a ovplyvňovaní výsledku.